Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A mai vilagban minek erdemes...

A mai vilagban minek erdemes elmenni?

Figyelt kérdés
10-es vagyok, es jovoev elejen fakultaciot kell valasztani. Sokat gondoltam arra ,hogy az egezsegugyben helyezkedek el ,mint orvos, viszont ahhoz rengeteg penz kell. Arra is gondoltam ,hogy apolononek tanulnek. Nagyon szeretnek kulfoldon dolgozni. Mi a velemenyetek? Mit ajanlotok?
2014. máj. 7. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:

"Sokat gondoltam arra ,hogy az egezsegugyben helyezkedek el ,mint orvos, viszont ahhoz rengeteg penz kell."


???? Öt éve nyomom az orvosit, de nem vettem észre, hogy sokkal drágább lenne, mint bármi más.

2014. máj. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
megtudod mondani mennyi egy felev?es mibol kell erettsegizni?hany evig kell tanulni?
2014. máj. 7. 17:34
 3/10 anonim ***** válasza:

"megtudod mondani mennyi egy felev?"


Mi mennyi? Államilag támogatott képzésen vagyok, semmit nem fizetek az egyetemnek a havi 12 ezer kolidíjon kívül.

Érettségizni biológiából kell emelten, továbbá vagy kémiából vagy fizikából (a kémia hasznosabb) szintén emelten. Ezen kívül legyen egy középfokú angol nyelvvizsgád, mert itt ezt alapnak veszik.

A képzés pedig hat év. A hat év után kezdődik a rezidens képzés, akkor kell szakosodni, és már fizetést is kapsz.

2014. máj. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
viszont igy csak Magyarorszagon tudsz dolgozni, ugye?
2014. máj. 7. 17:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem még semmit nem kellett aláírnom. De ha ki akarsz menni külföldre, akkor az a 12 millió amibe az orvosi kerül, a kinti orvosi fizetésből bagópénz.
2014. máj. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Külföldön dolgozni b#zis.
2014. máj. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Külföldön dolgozni b#zis."


Egy frászt az! :-P


1. Ki kell menni!

2. Tanulni kell tőlük!

3. El kell szedni a pénzüket!

4. Haza kell jönni, és a megszerzett tudást és pénzt itthon kell hasznosítani!


Kimenni ÉS kintmaradni, na az a b#zis. :-)

2014. máj. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tanulhatsz mindenféle szakasszisztensnek is

Faktnak a bioszt, fizikát (v. kémiát) érdemes

választani

2014. máj. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

18:15


külföldi fizetésért és egzisztenciáért örömmel leszek b#zi, minthogy itthon égbérért dolgozzam napi 12 órákat SZAKMÁVAL!!

2014. máj. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ertem, koszonom a valaszokat. Ha kint akarnek tanulni akkor nem kaphatnek tamogatast?
2014. máj. 8. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!