Debrecenben vagy a BME-n érdemesebb villamosmérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés
Nyilván a BME színvonalasabb és az elismertebb egyetem, de sok mindent hallottam ami egy kicsit eltántorít attól hogy oda menjek. Pl. hallottam hogy rohadt nehéz bent maradni, és hogy a hallgatók felét kirúgják. Meg hogy Pesten alig lehet kollégiumba bekerülni (albérletben meg nem akarok lakni). Szóval hova érdemesebb menni tanulni. Hajdúszoboszlói vagyok ha ez számít valamit.

2014. máj. 7. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Azért azt gondold át, hogy ha 600 emberből mindenki időben elvégezné a képzést, az 1. milyen színvonalú lenne 2. hány év alatt telítené villamosmérnökökkel a piacot.


Kollégiumba pedig nem nehéz bekerülni, első félévben "szociális alapon" megy (messze laksz, ez csomó +pont), később pedig tanulmányok alapján (2.5, 3.0 átlag elég).

2014. máj. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
A debreceni műszaki képzés az egyik leggyengébb az országban, ezt az opciót felejtsd is el olyan hamar, amilyen hamar csak lehet!
2014. máj. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2. válaszoló. Ezt a random mondatot mégis milyen saját tapasztalataid alapján írtad?
2014. máj. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a debreceni egyetem által kínált lehetőségeket, de mivel ma már rengetegféleképpen kontrollálják a felsőoktatást mind hazai, mind külföldi szinten, azt mondom, a könnyebbségén nem sokat számít. Ugyanazt, vagy legalábbis 90-95%-ban biztosan ugyanazt tanítják itt is, ott is. Ami a BME malmára hajtja a vizet, hogy itthon is, és nemzetközileg is jobban ismerik, és jobban elismerik, mint a debreceni diplomát. Lehet, hogy valamivel mélyebb tudásra is szert teszel, de a BME-n inkább a papírért kell megküzdened.
2014. máj. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#2 nem azért, hogy védjem a DE-t, de a villamosmérnököket pont nem a műszaki karon képzik, hanem a TTK-n...
2014. máj. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%
Nem is írtam olyat, hogy a műszaki karon van.
2014. máj. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!