Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelentkezhetek OKJ-s képzésre...

Jelentkezhetek OKJ-s képzésre ezzel az "előélettel"?

Figyelt kérdés
Van egy befejezett főiskolám, diplomával a kezemben. Elszalasztottam az msc-re való jelentkezést, keresztfélév nincs, így egy évet kell várnom a következő indulásáig (ha egyáltalán akkor még úgy fogom gondolni, hogy jelentkezek, ki tudja még mit hoz a jövő). Az érdekelne, hogy jelentkezhetek e már meglévő diplomával valamiféle OKJ-s képzésre államilag támogatott formában, vagy csak fizetősön ? Illetve ha jelentkezhetek, akkor a jelenlegi még meglévő 5 államilag támogatott félévből vesztek emiatt valamennyit? (korábban erről teljesen ellentétes véleményeket olvastam)

2014. máj. 8. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
A diplomától független az OKJ, de ha elmúltál 21, nem kezdhetsz nappalin ingyen.
2014. máj. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

okj képzés a közoktatás része, tanulói jogviszonyt eredményez ha beiratkozol valahova (semmi köze a felsőoktatáshoz ahol hallgatói jogviszonyban tanul valaki)

Mindenkinek jár az ingyenes képzés okj-n és az a képzés semmilyen formában nem érinti az egyetemi támogatott féléveidet...semmi összefüggés nincs. Két külön tv. szabályozza az egyiket és a másikat.

Okj ingyenes képzés feltétele: csak egy képzést támogat az állam, 21éves korig nappalin, 21 éves kor után csak esti vagy levelező lehet. Ami a legfontosabb

2014. máj. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
NEM OKJ TANFOLYAM, OKJ ISKOLARENDSZERŰ KÉPZÉS AMIT AZ ÁLLAMI TÁMOGAT EGY SZAKMA EREJÉIG!
2014. máj. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Akkor összefoglalva gond nélkül jelentkezhetek OKJ ISKOLARENDSZERŰ KÉPZÉSre esti (vagy levelező) tagozaton, mindezt államilag finanszírozott formában, ráadásul a meglévő 5 félévemből sem bukok egy darabot sem?
2014. máj. 9. 17:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Összefoglalásod helyes, igen jól érted.

Egy apróságot nem írtam le neked, (nem akartam bonyolítani a választ fentebb) nem minden szakmából indítanak esti vagy levelező tagozatot. Keresgélni kell sokkal jobban mint ha még nappali képzés járna, hogy megfelelő helyen,neked megfelelő okj szakmát találjál.

2014. máj. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!