Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem,idénre maradt vissza az angolom,amin tegnap voltam írásbelin. Szóbeli majd júniusban,ha sikerült az írásbeli. Aztán kézhez kapom az érettségi bizimet,ami nem igazán lett túl rózsás,egy gyenge/közepes 3-as teljesítménynek mondható lesz összességében. Mindegyik tárgy középszinten lett lerakva. Viszont kezd megjönni az eszem,és tovább akarok tanulni.Vannak itt ezek az OKJ-s tanfolyamok,amikre a legtöbben mennek ha nem kerülnek be egyetemre,fősulira,vagy csak oda iratkoznak be érettségi után. Utánaolvastam,ugye az érettségi bizit úgy hagyják,és szintemelő vizsgát lehet tenni. Azaz ha javítani akarok,akkor csak emeltel tudok.És szeretnék egyetemre,vagy fősulira menni. Csak nem tudom megéri e azért nagyon sokat tanulni,hogy jövő májusban leérettségizzek 1-2 tantárgyból emeltre,hogy meglegyen legalább a 260 pont környéke,amivel biztosan bekerülök egy nem olyan erős szakra,amit el is tudok végezni. Ti mit tennétek a helyemben? elmennétek inkább OKJ-re,vagy megpróbálnátok az emelt érettségit? hozzáteszem,ha nem sikerül,akkor megint elúszott egy év.Persze minden csak tanulás kérdése,de az évek mennek.

2014. máj. 9. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Érettségi után újra próbálkozhatsz középszinten. Amit te írsz, az csak előrehozott érettségi esetén áll fenn, és csak addig, amíg meg nem szerzed az érettségid.

Innentől kezdve én biztos, hogy újra próbálkoznék, és attól függően hogy haladok a tanulással, vagy közép- vagy emelt szinten.

2014. máj. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tehát akkor újra letehetem bármelyik tantárgyam középszinten,és bármelyiket emelten?

Magyarból jó voltam,az összességében 4-esre sikerült. Szerinted emelten érdemes vele megpróbálkozni?Vagy az tényleg olyan brutális,mint amennyire mondják?

Történelemből is sokáig jó voltam,csak az érettségire rontottam le. Az milyen emelt szinten?

2014. máj. 9. 18:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne az érettségivel vacakolj. Oké, hogy kezd megjönni az eszed, de őszintén szólva az érettségi nem egy nagy kaland, egyetemen sokkal komolyabban kell tanulni. Ezzel gondolom tisztában vagy te is.

A fő probléma, hogy azt sem tudod, mit akarsz. Akkor lenne értelme, ha lenne célod, amit el akarsz érni vele. Az, hogy egyetemen lógasd a lábad, szerezz egy büfészakos diplomát... hát az igen nagy idő és pénzpocsékolás. És azzal a diplomával kb ott lennél, ahol most vagy.

A legjobb az lenne, ha kitalálnád, mit szeretnél kezdeni magaddal a hátralévő életedben és aszerint tanulnál tovább. Ha éppen egy okj képzéssel érheted el, akkor hajrá! Ha egyetemi diploma kell, akkor oké, ess neki az érettséginek. De úgy tanulni, hogy azt sem tudod minek és mit... elég nagy marhaság lenne. (és azt is vedd figyelembe, hogy sok helyre bekerülsz minimum pontszámmal... de az első félév után ki is vágják a kétharmadot)

2014. máj. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A középszint és emelt szint közötti ugrás tekintetében a magyar adja a legnagyobb különbséget. Javítás céljából én biztosan nem próbálkoznék meg vele, főleg, ha a középszint "csak" 4-es lett. Ez tipikusan nem olyan, hogy leülök és megtanulom.

A töri már más. Nehéznek nehéz, és nem elég seggelni, de ha alapvető tudásod megvan, és képes vagy átlátni a dolgokat, megérteni az összefüggéseket, akkor jól is kijöhetsz belőle.

2014. máj. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Idézlek téged:"jövő májusban leérettségizzek 1-2 tantárgyból emeltre,hogy meglegyen legalább a 260 pont környéke,amivel biztosan bekerülök egy nem olyan erős szakra,amit el is tudok végezni."

Első válaszadó jól írta az érettségivel kapcsolatban. De!!

1. Jövőre már nem 260 pont lesz a jogszabályi minimum, hanem 280, ezt kell elérni hogy felvehessenek egyetemre/fősulira.

2. A felvételi pontszámnak amivel be lehet kerülni egy adott szakra az égegyadta világon semmi köze ahhoz a szak milyen könnyen végezhető el. Nem úgy van hogy ahova elég 260 pont azt könnyebb elvégezni mint ahova 300 elég és ahova 400 pont kell az a legnehezebb. pl. műszaki szakokra legtöbb egyetemre elég a bekerüléshez a jogszabályi minimum, de elvégezni nagyon nehéz. Vannak büfé szakok ahova magas pontszámmal lehet bekerülni és a hülye is elvégzi ha akarja..

2014. máj. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jah ,így már értem,mit neveznek büfészaknak,ahogy az 5. kommentelő leírta :D


köszönöm,ment a zöld mancs mindenkinek.Akkor átgondolom,vannak OKJ-s képzések,amik nagyon közel állnak hozzám,pl az idegenvezető. És a nyelvérzékem is jó. ;)

2014. máj. 9. 19:05
 7/7 A kérdező kommentje:
Kivétel az angol.
2014. máj. 9. 19:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!