Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki mit gondol, mennyi ponttal...

Ki mit gondol, mennyi ponttal fognak emelkedni a ponthatárok?

Figyelt kérdés
most mind1 milyen szak. úgy az összesre értendő átlagosan
2014. máj. 13. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Bárki bármit gondolhat, ezen gondolkodni nincs sok értelme. Több száz szakról van szó, a ponthatárokat egy bonyolult logaritmus alapján számítják ki, meghatározza az idei érettségi, a változó ekretszámok és a jelentkezők száma is. Általánosságban képtelenség józan jóslatba bocsátkozni.
2014. máj. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
én úgy hallottam h olyan 20 ponttal fognak emelkedni a tavaly szeptemberi elég alacsony ponthatárok miatt
2014. máj. 13. 19:54
 3/10 anonim ***** válasza:
És ezt kitől hallottad?
2014. máj. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
szóbeszéd. bár sztem hihető mert most tényleg nevetségesen alacsonyak voltak a ponthatárok.
2014. máj. 13. 19:59
 5/10 anonim ***** válasza:
De Te tudod, hogyan állapítják meg a ponthatárokat?
2014. máj. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem tudom de sztem alacsonyabb biztos nem lesz. ha igen az nekünk csak jó mert így silány érettségikkel is be lehet kb jutni
2014. máj. 13. 20:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy nem tudod. Ha tudnád, akkor azt is tudhatnád, hogy marhaság, hogy valaki önkényesen felhúzná a ponthatárokat.

Egy szaknál van egy limit mennyit vesznek fel. Azokat veszik fel, akiknek a legtöbb pontjuk van. A ponthatár pedig nem más, mint egy tájékoztató szám: annak a felvételizőnek a pontszáma, akinek a legalacsonyabb volt, de még belefért a szakhoz megállapított keretbe. Vagyis a ponthatárokat végeredményben a felvételizők határozzák meg azzal, milyen érettségit írnak, és mennyi a többletpontjuk stb.

2014. máj. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát ja ezt én is vágtam. remélem h nem fognak olyan sokan brillírozni és akk nem lesz magas a ponthatár
2014. máj. 13. 20:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez a most érettségizőktől függ. Ők "alakítják" a ponthatárt. Sokan csináltak most emelt érettségit, nyelvvizsgát. Ezek megdobják a pontokat. A nevesebb egyetemekre most biztos nehéz lesz a bejutás. De lehet mindenhova az lesz.


Nekem fix pontjaim vannak. Mert már többet nem tudok hozzáadni. Csak reménykedek, hogy oda ahova jelentkeztem fel is vesznek ezzel a nevetségesen kevés ponttal is. :'D

2014. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát remélem szegedi egészségügyi kar új szakára (dentálhigénikus) se lesz nehéz bekerülni :D
2014. máj. 15. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!