Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik az a szak amelyet a...

Hugó 14 kérdése:

Melyik az a szak amelyet a leg érdemesebb lenne elvégezni? Melyik a legkeresetebb a munkaerőpiacon, vagy melyik lesz a közeljövőben? Milyen diplomával a legkönnyebb az elhezkedés?

Figyelt kérdés
Sok olyat hallotam, hogy xy szakra nem érdemes menni, mert nem érsz semmit vele vagy érnel vele cak épp túlkinálat van belöle jelenleg, tehát milyen egyetemet lesz érdemes elvégezni 2-3 év múlva?

2014. máj. 14. 11:34
 1/5 anonim válasza:
corvinus jövőkutatás
2014. máj. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Az, hogy mit érdemes elvégezni 2-3 év múlva, már nem aktuális, mert aki akkor végez, az már bent van valamelyik egyetemen. Hogy elkezdeni mit érdemes, ahhoz pedig tudni kellene, hogy a gazdaság melyik ága fog fejlődni az elkövetkezendő 6-10 évben.
2014. máj. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
39%

Jelenleg mérnökre hatalmas a kereslet, gépészmérnökre, meg egyéb ilyen matematika-fizika jellegű diplomákra.

A jogász, közgazdász az büfészak, azzal ne is próbálkozz,sehol nem kapsz munkát

2014. máj. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ami azt illeti az NKE-KTK-n végzett közgazdászoknak rögtön van munkájuk, és az ELTE-ÁJK-on végzett jogászok is 70%-os munkalehetőségekkel rendelkeznek. Statisztika.


De valóban, a mérnökszakok, Programtervező informatikus szakok amik kelendőek most

2014. máj. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a programtervező és informatikus szak egyeltalán nem vonz és a mérnöki szakokért sem vagyok oda.

Pontosan nem tudom még hol akkarok tovább tanulni talán valamilyen gazdasági szakon.

2014. máj. 14. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!