Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt informatika érettségi,...

Emelt informatika érettségi, segítség!? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok, jövőre fogok emelt szintű érettségit tenni informatikából. Az egyetlen gond, hogy nem tudok programozni. Az iskolákban nem tanítják és fakultáció sincs. Arra gondolkodtam, hogy most nyáron elkezdem tanulni a Pythont és nézzek videókat neten, segítségeket stb.. Szerintetek van esélyem majdnem 1 év alatt jól felkészülni programozásból? Esetleg vagy más, jobb tippetek? Köszönöm Előre is! :)

2014. máj. 14. 21:25
 1/5 czibles ***** válasza:

Bőven meg lehet tanulni.

Pythonhoz rengeteg irodalom van, sok körülük még magyarul is elérhető.

Ha videókat szeretnél akkor én ezt ajánlom (igen tudom lehet kicsit overkill):

[link]

[link]

2014. máj. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
codecademy.com
2014. máj. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sidel ***** válasza:
Nem ismerem a Pythont, de ha a BME-re készülsz talán okosabb C-t tanulni, mert az lesz első félévben. Másodikban C++, utána Java, C#.
2014. máj. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha gondolod, tanulgathatod az első féléves anyagot, itt van: infoc.eet.bme.hu

az érettségihez nem tudom, mennyi köze van, mert nem emelteztem infóból

2014. máj. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is magamtól tanultam, C#-ot, erről a blogról. ( [link] ) Érettségire pont ennyi kell, még korábbi érettségiket is csinált a srác, aki mellesleg utána évfolyamtársam lett. :D
2014. máj. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!