Mit csinál pontosan egy minőségbiztosítási mérnök?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem itt, hátha van valakinek közelebbi kapcsolata ezzel a szakmával. A Google-féle sablonszövegeket én is meg tudom találni :)

Köszönöm a válaszokat :)



2014. máj. 16. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden vállalatnak meg kell felelnie bizonyos szabványoknak. Vannak kötelezők, vannak, amik önként vállaltak. A minőségbiztosítási mérnök azt ellenőrzi, hogy ezeknek a szabványoknak megfelel-e minden. Auditokat végez, ahol ellenőrzi, hogy a dolgozók a belső előírásoknak megfelelően végzik-e a munkájukat, külső beszállítók megfelelnek-e a követelményeknek. A belső dokumentációs rendszereket frissíti, karbantartja. Sokkal unalmasabb munka, mint amilyennek tűnik...
2014. máj. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

Itt ha lejjebb görgetsz élelmiszeripari minőségirányításról találhatsz nagyon unalmas egyetemi tananyagot. A szabványok nagy része a többi iparában is ugyan ez.

2014. máj. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Megérné vajon ezzel foglalkozni? Pl. posztgrad továbbmenni ilyen irányba?

Lehet perverz vagyok, de ez nekem tetszik :D

2014. máj. 18. 18:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha mázlid van, jól lehet vele keresni. Főleg, ha van pár év tapasztalatod és nyitsz egy tanácsadó irodát. A kis cégek sokat fizetnek azért, hogy hatósági audit előtt valaki elmondja nekik, mit hogy kéne csinálni.
2014. máj. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a minőségbiztosítási - quality - mérnökök felelnek azért, hogy a termelés az előírt módon működjön és a legyártott termékek megfeleljenek a vevők elvárásainak. Ők felügyelik egy-egy új termék próbagyártását és ők engedélyeztetik a próbagyártás után a vevőnél e termékek tömeggyártást. A többi osztály (mérnökség, termelés, karbantartás, stb.) segítségét kérve az ő feladatuk azon okok felderítése, ami miatt selejtes termékek keletkeznek. Ők végzik a vevői reklamációk kezelését is. Továbbá a belső- és a vevői auditok lebonyolítása és az auditok során feltárt hiányosságok pótlásának ellenőrzése is a munkakörükhöz tartozik.
2014. máj. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!