Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A min.60%-os emelt (nyelvi)...

A min.60%-os emelt (nyelvi) érettségi teljes értékű középfokú nyelvvizsgának számít?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a magyar és a biológia érettségi jegyeimből számolják a pontokat, de mellette van egy 61%-os emelt német érettségim is, ami után ugyebár középfokú nyelvvizsga "bizonyítvány" jár. Arra lennék kíváncsi, hogy ebben az esetben az emelt német érettségiért kaphatok-e pluszpontot, ha azt mint középfokú nyelvvizsga számíttatom be?

Vagy csak a "rendes" nyelvvizsga számít?


A válaszokat előre is köszönöm!


2009. dec. 28. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Nah... Emelet érettségiért cska akkor jár a 40 pluszpont, ha a pontszámításnál azt is figyelembe veszik. Ezesetben igen, egy nyelvvizsgád is lesz, de az már NEM fog beleszámítani. Viszont ha pl. a matek és a biosz érettségidből számolják a pontjaidat, akkor pluszpontként megkapod a középfokú nyelvvizsgáért járó 35 pontot.

Ugyanabból a nyelvből nem veszik egyszerre figyelembe a nyelvvizsgát és az emelt érettségit pontszámításnál.

2009. dec. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megerősítem, ez esetben csak a nyelvvizsgáért kapsz pontot.

Emeltre csak akkor kaphatsz pontot, ha a német felvételi tárgy és abból számolják a pontjaidat is. Ilyen esetben viszont a nyelvvizsga nem számít.

Tehát szaktól függően német emelt + nyelvvizsgáért VAGY 40 pontot kapsz VAGY 35 pontot.

2009. dec. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Valahogy így gondoltam én is, csak nem nagyon mertem. :)

De jó! Akkor ezek szerint 480 pontom lesz!

2009. dec. 29. 00:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt h csináltad?:D
2009. dec. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Magyarból és biológiából 100%-os érettségi, egy középfokú nyelvvizsga, és mivel GYED-en vagyok, ezért jár még 50 pont.

Így!:D

2009. dec. 29. 13:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Papíron biztos.

Csak mellékesen megjegyzem,h felsőoktatásban én sokkal komolyabb dolgokat tanulok,középfokhoz,felsőfokhoz is. Ezt az érettségibeszámítást csak a szülők találták ki h ne érje hátrány azokat akiknek nincs pénze nyelvvizsgázni!

2009. dec. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És igazuk is van akkor a szülőknek, hiszen nem túl olcsó egy nyelvvizsga.
2010. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!