Ott szeretném hagyni az egyetemet lehetőleg tandíj visszafizetése nélkül. Hogyan járhatnék el?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy volt hasonló kérdés de nem kaptam konkrét választ.

2. félév végén járok, de rájöttem, hogy egyáltalán nem tetszik, és nem szeretném folytatni.

Hogyan oldható meg a teljes jogviszony megszüntetése tandíj visszafizetése nélkül?



#egyetem #jogviszony #tanulói jogviszony #jogviszony megszüntetése #ott szeretném hagyni #jogviszony megszűnés
2014. máj. 18. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
nem..ha felvételizel másik szakra, azaz a hallagatói jogviszonyod folyamatos marad akkor az eddig elhasznált féléveket nem kell visszafizetned.ha viszont simán kiiratkozol akkor vissza kell fizetned az elhasznált félévek árát, jobban mondva az 50%-át, neked most 1 félévnyi tartozásod van.
2014. máj. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valami olyasmit hallottam, hogy ha passzívra állítom a következő félévet akkor nem kell visszafizetni. Meg hogy az első év az "próbaidő".
2014. máj. 20. 00:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha osztatlan képzésen vagy akkor próbaidő az első év.

Ha alapszakos vagy FSz képzésre jársz akkor csak az első félév a próbaidő...(azaz megúszhatod a visszafizetést ha nem folytatod a sulit)

Passzív félév abban az esetben jelent megoldást, ha jelentkezel másik szakra és felvesznek folytatod a tanulást...akkor nem szakad meg a hallgatói jogviszonyod.

Ha csak simán passzívon vagy azt 2 félév erejéig teheted meg, után törölnek a hallgatói névsorból ha nem iratkozol be maximum egy év passzív után, tehát a visszafizetést elodáztad egy évvel.

2014. máj. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És ha dékánnak nyújtanék be ez ügyben kérelmet, akkor esetleg ehhez a témához tartozó formanyomtatvány van-e?
2014. máj. 20. 16:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmi köze a dékánnak ehhez, ezt a magyar állam kéri tőled, mert ő támogat. Oktatási hivatal tartja nyilván.

Ott tudsz érdeklődni hogy mennyi tartozásod van ha nem folytatod az egyetemet, és milyen ütemezésben 8főszabályként azonnal) kell visszafizetni az elhasznált félévek árát.

2014. máj. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!