Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra kellene mennem,...

Milyen szakra kellene mennem, ha a lenti dolgokkal akarok foglalkozni?

Figyelt kérdés

Emelt szintű biológia fakultációra járok, nagyon szeretem. Eddig úgy volt, hogy biológia szakra fogok menni, ha felvesznek. De mindenféleképpen szeretnék a környezet- és állatvédelemmel is foglalkozni. Vegetáriánus vagyok(ezt csak azért említem meg, hogy hátha eszetekbe jut valamilyen szak)

Jah és mindenképpen diplomát szeretnék szerezni.



2014. máj. 24. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
környezetvédelmi mérnők
2014. máj. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A biológia szak ehhez nem rossz.

Ha a kémia is vonz, azzal is tehetsz a környezetvédelemért. Biomérnök, vegyészmérnök végzettséggel pl.

Vagy állatorvos?

Vagy valami agrár?

2014. máj. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pont az a bajom, hogy utálom és nem is értem a kémiát. :(
2014. máj. 24. 20:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor energetikai mérnök?


Amúgy állítólag sok kémia van biológia szakon is.

Meg bárhol, ahol állatvédelem vagy környezetvédelem van.

2014. máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom. De valahogy csak átmegyek majd a vizsgákon.
2014. máj. 24. 21:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Környezetgazdálkodási agrármérnöki?

Állítólag nem olyan nagyon rossz szak.

2014. máj. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbiként említett környezetgazdálkodási agrármérnökire járok. Innen tudsz továbbmenni MSc-n akár állattenyésztésre vagy bármire amihez kedvet kapsz.

Ez inkább az aktív környezetvédelemmel foglalkozik egyébként, nem pedig kifejezetten az állatok védelmével

2014. máj. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Én is agrárt mondanám, az áll talán a legközelebb ehhez a fajta specializációhoz. Ha műszaki vonalat is vinnél bele (mindig hasznos) akkor környezetmérnöki. Igazából mindegy mire mész, mellé kell keresni releváns munkát, kutatást, szakmai kapcsolatokat, és akkor olyan melód lesz amilyet szeretnél.
2014. máj. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

SZIE MKK Természetvédelmi mérnök szakát ajánlom.


Az ELTE TTK Biológia szaka is nagyon jó és nagyon színvonalas a SZIE ÁOK Állatorvosi szaka.

2014. dec. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!