Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem helyett OKJ-s szakma,...

Egyetem helyett OKJ-s szakma, megéri? Tudtok jól fizető szakmákat mondani?

Figyelt kérdés
Jelenleg a Pannon egyetemre járok veszprémbe, mérnök informatikusnak tanulok viszont az a bajom vele, hogy egy nem megy kettő pedig nagyjából a belemet is kitanulhatom a sok felesleges gyökérség miatt amit életembe nem fogok soha elővenni. Analízisből például nem csak számításokat kell tudnunk amiről szólna, hanem beseggelni az 30 oldalas ( tudom nem sok de ) érthetetlen olvashatatlan tanulhatatlan ELMÉLETET. És nem egy matek tárgyam van ahol különösen élvezik azt hogy az elmélettel szopassák az embert, a logika és a készséged, hogy megtudd oldani a feladatot teljesen mindegy. Vagy programozásból amikor a kódomba fordítva raktam be egy relációs jelet buktam a ZH-t meg ilyen finomságok.. És nagyon gondolkodok, hogy én nem akarok ebbe se időt se pénzt se energiát tölteni, mert nem is érdekel a dolog egyáltalán.. Kérdésem lényege az lenne, hogy van-e olyan OKJ- amivel jól lehet keresni és meglehet belőle rendesen élni, vagy kitörölhetem vele? Szeretnék egy jó papírt tudni a kezembe ( nyelvvizsgám megvan) és utána dolgozni menni végre alakítani az életemet nem pedig 27 évesen itthon élni egyedül élettelenül.

2014. máj. 28. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
az informatika amúgy mennyire érdekel, vagy milyen irányban szeretnél okj-t tanulni? gondolok itt a vendéglátásra, idegenforgalomra, pénzügy stb.
2014. máj. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát az informatika eddig ment meg úgy érdekelt, de a kedvemet már elvették tőle rendesen a hozzájuk "szükséges" matekkal. Nem is tudom, én inkább szeretek "bütykölni" dolgokat, gitáromat laptopomat is atomjaira bontottam már megjavítottam amit kell rajtuk összeraktam ez nálam bármire érvényes ami szerelhető és muszáj azt megszerelem utána járás után. Gépeket szerintem eléggé professzionálisan újra tudom telepíteni, húzni őket, egyéb hardvereket karban tudom tartani szóval végülis érdekel ez a műszaki része a dolgoknak.
2014. máj. 28. 20:07
 3/5 anonim ***** válasza:
akkor menj inkább ebbe az irányba az informatikán belül(már ha van ilyen)
2014. máj. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Tiszta gyakorlati ember vagy, sajnos kénytelen vagy az elméletet megtanulni, ha akarsz diplomát. Persze mindenhol botlani fogsz elméletbe, de én mindenképpen olyan szakmát ajánlok, ami elsősorban gyakorlaton alapul. Én ezért nem mentem mérnöknek, tudom mennyi sok hulyeséget kell megtanulni, ami tiszta elmélet. Ne magadat hibáztasd. :)
2014. máj. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy programozásból amikor a kódomba fordítva raktam be egy relációs jelet buktam a ZH-t meg ilyen finomságok.."


Hát azért emiatt ha a kód maga nem működött, akkor nem oldotta meg a feladatot. :)


Nehéz kérdés, van sok OKJ, de informatikai területen amivel tényleg lehet érvényesülni annyira nincs sok.

Persze alapvetően pótolható a képzettség hiánya rengeteg önképzéssel.

2014. máj. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!