Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a gyakorló...

Mennyire nehéz a gyakorló csecsemő és gyermekápoló OKJ képzés?

Figyelt kérdés
Véleményeket szeretnék azoktól akik már elvégezték. Mit kell csinálni gyakorlaton? Mennyire nehezek a tantárgyak?

2014. máj. 28. 20:55
 1/5 valerius válasza:
Nem egyszerű elvégezni nagyon sokat kell tanulni..... főleg a latin, anatómia, belgyógyászat és hasonló tantárgyak miatt... a gyakorlatokat nézve idén első fél évben rendelőintézeti gyakorlat , bölcsödei és szociális otthoni gyakorlat van ( itt megtanulsz majd pelenkázni, mosdatni stb ..) ha nem bírod a " kellemetlen " szagokat és ha a gyomrod nem bírja az ilyen dolgokat else kezd a képzést ...nyíltan kimondva szart fogsz pucolni főleg második fél évben, amikor már osztályon kell heti két napon 7 órát dolgozni...gyerekosztályon hozzáteszem csak 4 napot leszel a tobbi mint felnott osztályon lesz....általában az ápolók jófejek ha úgy álsz hozzá a dolgokhoz ...de mindent összevetve sztem jó kis szakma és szerethető is ha az ember szeret az emberekkel foglalkozni :) én azt szetetem benne, mikor látom, hogy a betegeknek milyen jol esik a torodes és milyen halasak tudnak lenni minden kis aprosagert..persze vannak bunkok is ..de ez mindenhol így van ...osszevetve ha vág az eszed , nem vagy lusta tanulni és birod az ilyen dolgokat akk nem nehéz :)
2014. jún. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 valerius válasza:

Ohh elis felejtettem felsorolni h miket kell csinalni gyakorlaton : alapápolási feladatok ide tartoznak : mosdatás, tisztázás, ágyazás, fürdetés, ágytálazás, etetés, betegfelvétel,

Vmint egyszerűbb terápiás feladatok : ekg készítés, hőmérőzés, vérnyomásmérés, testsúlymérés, infúzió ősszeállítása kapásból ennyi jut eszembe amit önállóan lehet végezni...ápoló mellett pedig injekciózás, vérvétel, kötözés, katérerezés, branül szúrás, infúzióbekötés kb ennyi jutott eszembe hirtelen ...remélem ha ez a szakma érdekel nem tántorítottalak el nagyon :)

2014. jún. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%
Van nyári gyakorlat is?
2016. ápr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hány óra kötelező gyakorlat van?
2016. ápr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Esetleg meg vannak valakinek a korábbi vizsga feladatok??

Mert az enkk honlapjáról törölték őket :/

2017. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!