Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szüleim nem szeretnének...

Szüleim nem szeretnének továbbtaníttatni . Ti mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek és szeretnék továbbtanulni . Amikor kisebb voltam mindig mondták hogy főiskola / egyetem a cél . Vidéken lakok , és szeretnék felkerülni a nagyvárosba. Szüleim mindig ezt mondták , hogy Pest ( 100km ) a cél .Nem mondom hogy gazdagok vagyunk , de azért ha szükségem van valamire mindent megkapok ( az átlagnál kicsit jobban élünk ) .Most amikor már megvan a pálya amire szeretnék menni ( Gazdasági Főiskola -> Gazdálkodás és Menedzsment szak vagy Corvinus Egyetem -> Gazdalálkodás és Menedzsment ) azt mondták ,hogy drága és OKJ-s képzést válasszak az olcsóbb és rövidebb idő alatt vége , vagy pedig menjek erre a szakra de egy közelebbi városba ( Szolnok ) 30km Pedig az átlagom 4.5-4.6 . Nagyon elszomorítanak , ezzel és ha csak a közelebbi városba mehetek kedvem sincs továbbtanulni . Ti mit tennétek a helyembe ? :(

2014. máj. 29. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Miért volna drágább egy egyetem?
2014. máj. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

én is jövőre érettségizek és szintén ezt a szakot néztem ki

itt az a baj, hogy az államilag támogatotthoz szinte lehetetlen összegyűjteni a 460 pontot, így mindent nekik kéne fizetni

ha padig Pesten is szeretnél lakni, az megint elég sok költség

szerintem most gondoltak bele, hogy mennyibe is kerülne és sokallják

ha mindenképp ragaszkodsz hozzá, győzd meg őket hogy mennyire komolyan gondolod

tanulj többet és végezz vmi diákmunkát, így a pénzbe is besegítesz egy kicsit

2014. máj. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én ha kell, közelebbi iskolába is elmennék! Csak tanulhassam azt, amit szeretnék!
2014. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 reptoid ***** válasza:
100%
Ha ügyes vagy és komolyan gondolod, akkor tanulj szorgalmasan, egyáltalán nem olyan kivitelezhetetlen a magas pontszám elérése. Közelebbi suliba semmi képp se menj, főleg ne Szolnokra. Ezek a gazdasági szakok kezdenek telítettek lenni, így jó állásra akkor van esélyed, ha színvonalas képzésben veszel részt. Szóval irány a Corvinus vagy a BGF.
2014. máj. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se mondj le a celjaidrol. Azt tudnod kell hogy nagyon sok pont kell hogy a Corvinusra bejussal (allami) . De nem lehetetlen. Tanulj rendesen, majd ha osszejon a pontszamod, meg tudod nezni hogy tobb egyetem kozul kb. hova eleg. Sok sikert.
2014. máj. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az okj képzés egy nagy semmi, pont nem megy vele semmire az ember. E mondatom alól kivételek azok a szakmák amelyik tényleges kétkezű mesteremberek lesznek mint kőműves, burkoló, marós, villanyszerelő..stb...... Szóval olyan foglalkozások amelyek 20-30 éve meg régebben is léteztek, amikor még nem okj bizonyítványt szerzett valaki ha ilyenre járt, hanem szakmunkás bizonyítványt. Illetve ehhez még társítanám az egészségügyi szakképzettségeket. Az elmúlt 10-15 év alatt kreált "szakmák" ilyen-olyan asszisztens, ügyintéző..l@....f@...sz képzések olyan állásokra képesítenek amit egy sima érettségivel bárki el tud(na) látni ha 3-4 hét alatt az adott cég teendőire betanítják, régen az így is volt. Egyszer csak (azért hogy magán képzőintézmények állami pénzhez tudjanak jutni és betörjenek az oktatás piacára) gombamód elkezdtek szaporodni az okj érettségire épülő "szakmák". Nyilván a munkaerő piacon ezekre így nincs igazán szükség, de erőltetik, mert hatalmas a lobbi. Szegény érettségizők meg szüleik is a példa alapján meg beveszik hogy ez valós alternatíva érettségi után hogy valaki okj képzésre jelentkezik és majd azzal lesz állása. Igen lesz ha olyan szakmát kezd el kitanulni amit érettségi nélkül is megtehetett volna.

A többi okj végzettség önmagában semmit nem ér. Az önmagában szót úgy értem, hogy egyes okj papírok a megfelelő diploma mellé nagyon hasznosak tudnak lenni pl. mérlegképes könyvel végzettség egy pénzügy-számvitel szakos diplomához, egy igazgatásszervezőhöz egy adóigazgatási szakügyintéző okj nagyon hasznos..szóval ilyen párosításokban dobhat a diploma piacképességén az okj szakképzettség. Egyéb esetben nem.

Helyedben én kérdező beleadnék mindent és megpróbálnék bekerülni államira a választott szakra. Tudom ez most a piszok nehéz kategóriába tartozik mert gazdasági képzést nézték ki magadnak és az állam itt nagyok keveseket akar támogatni ezért nagyon magasan húzta meg a ponthatárt. Sajnos a szüleid segítsége nélkül nem hiszem hogy képes lennél Bp-n megélni akkor ha fizetős finanszírozási formára jutnál csak be. Mert az állami és fizetős képzés között nem csak az a különbség hogy egyik fizet tandíjat a másik meg nem hanem az is ott van további jelentős költségként a fizetős szakokon nappalin tanuló diákoknak, hogy az egyetemtől nem kaphatnak ösztöndíjat se szociális helyzetért járót, se tanulmányi eredmény alapján járót, se alaptámogatást, se jegyzettámogatást...egyedül az önkormányzatok által finanszírozott Bursa Hungarica ösztöndíj járhat fizetős szakon tanulónak. Kollégiumot is sokkal nehezebben kapnak a fizetősök.

Ha államira bejutnál és hajtsz rendesen némi diákmunkával és egy minimális szülői támogatással (kb. annyi támogatással mintha okj képzésre járnál mert ott semmilyen ösztöndíj nem járna és enni, utazni, ruházkodni, könyvet, füzetet ott is kell venni)el tudod végezni az egyetemet Pesten is. Ha viszont ez nem sikerül és csak fizetős képzésre jutnál be akkor tényleg a közeli főiskola marad (az is 100-szor jobb, mint az okj!!), és majd mesterképzésre már a Corvinusra menjél, akkorra már lehet rendes állásod és munka mellett is el lehet végezni a mestert (legtöbben így szokták). ez van..mindenki abból a helyzetből tud gazdálkodni amit a sors dobott neki..

2014. máj. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
A szüleid nem akarnak milliókat ölni egy büfészakos képzésbe aminek a végén jó eséllyel a diplomás munkanélküliek népes táborát gyarapítod majd. Manapság minden hülyegyerek pénzügyes meg menedzser akar lenni, nehogy dolgozni kelljen.
2014. máj. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Előttem szóló!

Nyilván a statisztikai adatok azt támasztják alá, hogy a "diplomások mind munkanélküliek" a gagyi okj végzettséggel meg el lehet helyezkedni.

Tudod a szellemi munka is munka, nem csak az ha valaki lapátol vagy emelget vagy szerel.És még egész véletlenül nem megy tönkre olyan gyorsan az egészsége valakinek és sokkal jobban fizetik ha szellemi munkát végez.

2014. máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"nem megy tönkre olyan gyorsan az egészsége "


Egész nap ülni a fénycsővel megvilágított irodában is szemrontó hatású, szóval ezzel nem mondtál igazat

2014. máj. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!