Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha van egy jól sikerült...

Ha van egy jól sikerült érettségim de rosszak a középiskolai eredményeim a főbb tantárgyakból. Akkor mit tehet az ember felvételizésnél?

Figyelt kérdés

A probléma az hogy a középiskolai eredményeim elég rosszak lettek 11. és 12.-ben(hármasok,kettesek). Ennek több oka volt. Rendkívül rossz kapcsolatom volt néhány tanárral a problémás magaviselet és az egyéni véleményeim miatt és a házi feladatot meg nem csinálása miatt rengeteg 1-est osztottak ki nekem. Valamint akárhogy felelhettem legalább 2-vel rosszabb jegyet kaptam mint érdemeltem volna.


Viszont a tavalyi érettségire való felkészülést elég komolyan vettem. A gyors felfogásom és érdeklődő természetem(rengeteget olvasok)pedig segített abban hogy a felkészülésem kitűnő legyen. A tanárok meglepetésére a legtöbb érettségim 70-90% közötti lett. De a felvételinél a középiskolai és az érettségis eredményeket összevetve nézik,így kevés lett a pontszámom tavaly hogy olyan főiskola vagy egyetemi szakra felvegyenek ami érdekel.


Persze mérnöki meg természettudományos szakra felvennének de azok nem érdekelnek.


Van olyan lehetőség hogy csak az érettségis eredményeket nézzék?


Vagy szerezzek inkább még pontokat nyelvvizsga lerakásával illetve emelt szintű érettségi tételével?


2014. máj. 31. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Lehet duplázni az érettségi pontokat.

Az emelt és a nyelvvizsga nagyon sokat hoz..

2014. máj. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Felvi.hu-n utána kellett volna nézni a pontszámitásnak...


Na m1 egyébként a pontszámitás úgy is lehetséges hogy duplázol. Ergo:

van mondjuk egy közép 90%-os törid meg egy 80%-os magyarod és ezek a felvételi tárgyak akkor:

90+90 = 180, 80+80=160, tehát: 180+160= 340 ez a pontod. Ha pedig van hozzá egy nyelvvizsgád akkor +28 = 368 pontod lesz.



Tehát a duplázással meg lehet még menteni téged is. (Én is duplázni fogok idén mert a 11-es eredményem magánokokból rossz lett)

2014. máj. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A duplázással simán megvan a bejutásom.


Kössz az infót!

2014. máj. 31. 15:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Hova jelentkeztél?
2014. jún. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagy csak majd jövőre jelentkezel valahova?
2014. jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Majd csak jövőre.


Vagy jog vagy pszichológia.

2014. jún. 5. 09:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz elengedhetetlen az emelt és a min. 1 db nyelvvizsga.
2014. jún. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!