Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan jelentkezhetek történel...

Hogyan jelentkezhetek történelem mesterszakra/részletekért olvass tovább/?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy nem végeztem se töri alapszakot, se töri minort, két társadalomtudományos diplomám van (főiskolai), azt olvastam, hogy ilyen képzetséggel is lehet jelentkezni, ha betudnak számítani 50 kreditet, de honnan tudom, hogy jelentkezhetek (vagyis beszámítják a kreditjeimet)? Valaki fölvilágosítana?
2009. dec. 31. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
felvin nézz körül illetve a legjobb megoldás ha az adott intézmény töriszakjához tartozó tanulmányi osztályon érdeklődsz telefonon vagy személyesen. Adott intézményen értsd az ahová menni szeretnél.
2009. dec. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj be a kiszemelt intézmény tanulmányi osztályára, és kérdezd meg. Vidd az előző indexeidet (ha még megvannak), és kérd meg, hogy segítsenek összeszámolni.
2009. dec. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Amúgy szerintetek van így értelme jelentkeznem (tehát, hogy nem töriről) ismertek olyat akit így vettek föl?
2009. dec. 31. 19:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Ömm, lehet rá esély, szerintem, ha a követelmény majdnem megegyezik, sok az átfedés a tárgyak között. Ezért is érdeklődj, a történelem alapszakon, hogy mi az a tudásanyag, amivel utána ők elvégzik a mesterszakot. Kérdezz itt-ott-amott, tanulmányi osztályon, stb.
2009. dec. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nézd meg a iskola honlapján, hogy milyen tantárgyak voltak a történelem BA szakon. ha ezek közül 50 kreditnyit elvégeztél már a társadalomtudományi képzésen belül, akkor felvételizhetsz. biztosat a TO-n tudnak mondani. szerintem ha fel is vesznek elég nagy hátrányban leszel a töri BA-sokkal szemben, kivéve, ha szabadidődben már sokat foglalkoztál a történelemmel és nagy tudásra tettél szert.
2010. febr. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!