Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha csak nyelvvizsgával érem...

Ha csak nyelvvizsgával érem el a minimum ponthatárt, akkor van esélyem bekerülni vagy sem? Nyelvvizsga nélkül csak 257 pontom lenne.

Figyelt kérdés
Úgy számolják hogy minimum 260-at kell elérni érettségi eredményekből és csak utána adják hozzá az esetleges plusz pontokat?

2014. jún. 4. 10:13
 1/9 reptoid ***** válasza:
100%
Igen, meg kell lennie pluszpontok nélkül a 260-nak. Az egyetlen kivétel az emelt szintű érettségiért járó pont, azt hozza lehet adni "előtte" is
2014. jún. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Ne haragudj, nem bántásból. De ha 260 pontot nem tudod elérni az érettségin hogy akarsz benn maradni a főiskolán/egyetemen?
2014. jún. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem ment az idei informatika érettségi egyáltalán, eddig úgy volt amúgy is hogy biológiával megyek tovább mert az ment... Hülye voltam és mérnökire adtam be a jelentkezést mert rábeszéltek, ennyi. Mindegyik érettségim jó lett, van egy 86-os emelt angol meg egy 80%-os töri, csak pont a 2 felvételi ilyen iszonyatosan rossz. Ilyenkor mit lehet csinálni? Van valami pótfelvételi, vagy én már nem tudom....
2014. jún. 4. 10:36
 4/9 A kérdező kommentje:
Bejelölhettem volna valami anglisztikát is....
2014. jún. 4. 10:36
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

pótfelvételi van augusztusban a be nem töltött helyekre de csak fizetősre. Onnan 1 év multán kerülhetsz át államira ha jó az átlagod.


De igen... Ez a te butaságod volt hogy nem jelöltél be mást mikor emelt angolt csináltál meg töriből is jó vagy.

2014. jún. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. És a februárban induló képzésekre be lehet kerülni államilag támogatottal?
2014. jún. 4. 11:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

ezt nemtudom de februárban szerintem zömével Mesterképzéseket inditanak.

Nézd meg a tavalyi lehetőségeket.

2014. jún. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy néz ki, most lesz egy éved. Gondold át, mit szeretnél. Az ok, hogy nyomatják a mérnökiket ezerrel, de egyszerűen vannak, akik humán beállítottságúak, és nem való nekik. Hiába keresett.

Szerintem az az anglisztika pl. nem os rossz, jó nyelvtudással igenis el lehet helyezkedni, nem minden bölcsész szak büfészak. De ha bioszból is jó vagy, mehetsz pl. pszichológiára, ha csinálsz egy jó bioszérettségiet az angol mellé. Vagy biomérnöknek, ha már annyira mérnöki irányba mennél. Nem szégyen kihagyni egy évet, és eltöprengeni, mi a jó neked. Hallgasd meg persze a tanácsokat, de gyökeresen más irányba ne hagyd magad eltéríteni, mint amerre te mennél.

2014. jún. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát szerintem csinálni fogok egy német nyelvvizsgát és matekból, fizikából felkészülök rendesen, azért nem adom fel... Ha nem megy akkor meg marad a biosz.
2014. jún. 5. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!