Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol lehet Biológusi diplomát...

Hol lehet Biológusi diplomát szerezni? Vagy valamilyen válfaját? Érdemes egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel mostanában a biológia témakör. Középsuliban mindig is jó voltam belőle, de egyáltalán nem gondoltam rá hogy kamatoztassam a tudásom. Helyette elvégeztem egy felsőfokú OKJ-t, amivel nem tudok dolgozni. Bár most dolgozom (nem a szakmámban) Mostanság nagyon érdekel a biológia, azon elül is főleg a mikrobiológia, az emberi szervezet biológiája (evolúciós biológia), valamint a virológia. Tudom, hogy rengeteget kellene tanulnom, és újraérettségiznem emelt szintem bioszból (100%-ra), de mindenre kész vagyok, mert azt hiszem most találtam meg végre azt amiben tényleg jó vagyok.

Az érdekelne, van-e Magyarországon jövője annak, aki hasonló képzést végzett? Vannak álláslehetőségek, pályakezdőknek elhelyezkedni könnyű-e vagy nem, a kereset jó-e? Tapasztalatokat, véleményeket várnék! Ha valaki aki hasonló szakmában végzett, és ír ide, annak nagyon megköszönöm!



2014. jún. 7. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Biológust Szegeden képeznek. Bár nem vagyok szakmabeli, úgy gondolom el tudnak helyezkedni...

Álláskereső oldalakon rá tudsz keresni, hogy milyen lehetőségek vannak.

2014. jún. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Biológust nem csak Szegeden képeznek, de tény, hogy a szegedi TTK bioszos körökben az etalon. De van még biosz Pesten, Pécsen, Debrecenben, Szombathelyen is. Pécset is nagyon dicsérik még és állítólag Debrecen sem rossz. Illetve a helyválasztás attól is függhet, hogy mire akarsz szakosodni. Míg mondjuk mikrobiológiát érdemesebb az ELTÉn tanulni, addig mondjuk zoológiát Szegeden.


A biológus, mint szakma nagyon szerteágazó. A munkalehetőség megint csak attól függ, mire szakosodnál. Én etológiával akarok majd foglalkozni, nekem az Msc-t is külföldön kell elvégeznem, de ha mondjuk téged vonz a gyógyszeripar, akkor lehet, hogy itthon is kaphatsz állást (virológiával ki tudja, lehet. Utána kell nézni.) Mindenesetre én úgy gondolom, hogy a TTK-s diplomád külföldön többre értékelik, mint itthon. Mindenesetre a biológiát érdemes addig elvinni, amíg lehet, ez nem olyan szak, ahol kiszállsz alapdiplomával és hátradőlhetsz, hogy tied a világ és az álommunkahely.


Más: Az út a TTK-ra. Nem kötelező az emelt, de erősen ajánlott, már csak azért is, mert az emeltszintű tudás erősen kell az egyetemi anyaghoz (pécsi bioszos ismerősöm nyilatkozta). Az emelt biosz nehéz. Egy 100%-ot nem egyszerű kirázni ám kisujjból, hanem rá kell feküdni. Tudom, hisz munka mellett most tettem le a saját emeltemet és mit ne mondjak... azt hittem sétagalopp lesz, a közepem is bioszból van meg és szeretem is a bioszt, tuti nem lehet baj és egyszerű lesz.... nos, majd vért hugyoztam és olyan messze vagyok a tökéletes biosz érettségitől, mint Makó Jeruzsálemtől. Ha újra választhatnék még a biosz emelt mellé újraírnám a matekomat középszinten, biztos, ami biztos. Matekból van ingyenes felkészítő is és nagyon dicsérik, asszem a Corvinus hallgatói tartják, szóval én így futnék neki a dolognak. Ha tudsz fizetni egy biosz felkészítőt (inkább 1 éveset, a fél éves nagyon rohanós) vagy külön tanárt, akkor ezeket vedd igénybe, jól jön majd!

2014. jún. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindkét választ!

Igen, nekem is munka mellett kellene újraérettségiznem, de mint említettem kész vagyok bármire. Nekem helyileg közelebb lenne Budapest, mint Szeged, de ez legyen a legkisebb gond... Még konkrét specializációt nem választottam, említettem a kérdésben mik érdekelnek főként. Utána fogok járni, milyen ágat hol érdemesebb tanulni, megpróbálok ez alapján választani. Esetleg tudnál nekem linkelni olyan fórumokat/oldalakat ahol találhatnék erre vonatkozóan információkat, kedves #2-es válaszoló?


Köszönöm!

2014. jún. 18. 00:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos biosz fórumot érdemben nem tudok mondani :/ Nekem is jól jönne, ami tényleg biológusi, nem "Nyálazzunk együtt önmagunkra, mert ÁOK-ra megyünk!" Ami fórum komolyabban foglalkozott biológiával, az évek alatt átment ifjú medikusok és medikák ömlengésébe...
2014. jún. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy biosz diplomával rendelkező ismerősöm. Az egyetem elvégzése után nem tudott vele elhelyezkedni, jó pár hónapig valami teljesen mást csinált, de pár napja sikerült biológia szakterületen elhelyezkednie.
2014. júl. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"de pár napja sikerült biológia szakterületen elhelyezkednie.

"


Hol helyezkedett el?

2014. júl. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!