Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges történelemből,...

Lehetséges történelemből, irodalomból, németből emelten érettségit tenni? Meg lehet csinálni? Nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
Jövőre előrehozottan érettségizek földrajzból, így utolsó éven 5 tantárgyból kell majd vizsgáznom. Az emelt- történelem és az irodalom szükséges, mivel a későbbiekben jogot akarok tanulni. A némettel pedig az a helyzet, hogy így kapnék egy középfokú nyelvvizsgát is ingyen. Érdemes lenne belevágnom, vagy inkább tegyek egy nyelvvizsgát?
2010. jan. 2. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én 2008-ban érettségiztem emelten töriből.Nekem hármas lett,a szóbeli miatt,nem készültem fel abból a tételből...De ha jó alaposan megtanulja valaki azt a harmincvalahány témakört,nem lehet nagy baj.Gondolom:)Egyébként az írásbeli szerintem nem is olyan nehéz,mert a sok forrásból eszébe jut az embernek sok minden.Sőt,számomra a középszint nehezebbnek tűnt.De embere válogatja!!!Nekem a biosznál is úgy volt,hogy könnyebbnek tűnt az emelt,mert azokból a témakörökből amik az emelten voltak jobban felkészültem,így középszinten biztos hogy kevesebb pontom lett volna.De valakinek meg ez tűnik nehezebbnek.Szerintem csináld meg az előző évi érettségiket közép és emelt szinten,fent vannak az OH honlapján.2009-től egyébként új emberkék állítják össze az érettségit,én most kémiából emelteztem,és erről viszont azt tudom mondani,hogy nekem nehezebb volt mint a közép.
2010. jan. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én idén érettségiztem, a töri az nagyon könnyű volt középszinten (a tanárom az enyémet sztem lehúzta az esszéknél, meg is mondta h meg fogja szívatni akit nem bír- hát engem utált :D). Meg szinte semmit nem tanult nála senki, én sem a 4 év alatt, gondolom az se tetszett neki, hogy így utolsó félévben kezdtünk beki a törit tényleg tanulni. Ennyi amúgy épp elég, hogy jól megírd.

A lényeg, hogy jövőre én is megpróbálom az emelt törit szerintem, veszteni nem vesztek, plusz nekem is kell a pont. Én is az ok oldalán nézegetem a típusát:

[link]

2010. jan. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Magyarból semmiképp se csinálj emelt szintet. Én anno csináltam, épp hogy meglett ötösre. Magyar szakos vagyok most, és nem okoz nehézséget tanulni, pedig ezek az anyagok sokkal nehezebbek a középiskolainál. Volt olyan lány, akit szintén felvettek magyar szakra, sokkal többet is tudott nálam, neki mégsem sikerült ötösre.

Ha a németet is megcsinálod, akkor semmi értelme a magyart, ugyanis a nyelv is pont olyan jó a joghoz.

2010. jan. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsónak: Jogra csak töri és magyar a felvételi tárgy.

Sztem a középfokú nyelvvizsgát jobb megcsinálni, mint emelt szinten érettségizni. Könnyebb is, meg annyiszor próbálkozol vele, amennyiszer akarsz.

Egy emelttel és egy középfokúval megvan 75 pontod:) 5 pontért felesleges még egy emeltet csinálni, mert vszínűleg inkább buksz rajta.

2010. jan. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazad van, amikor én felvételiztem, akkor még a nyelv is közte volt. De nem is ez a lényeg, hanem, hogy az emelt magyar akkora szivatás, hogy jobban jár az ember a középszinttel. Mert kap az emeltért 30(?) pluszpontot, amit az értékelésnél el is veszít, mert még 60%-ot is nehéz elérni. Akkor már inkább írjon egy 90%-os középszintet, ami jóval könnyebb, és a pontokkal is ugyanúgy áll.
2010. jan. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!