Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol középfokú nyelvvizsgám...

Angol középfokú nyelvvizsgám van. Mennyire nehéz innen felkészülni angol érettségire jövőre? Máris kezdjek készülni rá?

Figyelt kérdés
2014. jún. 10. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Középfokú vagy emelt érettségi?

Középfokúra elég lesz előtte pár nappal :D Emeltre meg tanulj egész évben fokozatosan.

2014. jún. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hacsak nem akarsz emeltet tenni, akkor ezzel a tudással nem lesz (túl) nehéz. Megoldhatsz egy feladatsort (fent vannak a korábbiak az Oktatási Hivatal honlapján), hogy lásd, hányadán állsz. A hallgatásos feladatokkal szokott problémájuk lenni az érettségizőknek, azt érdemes gyakorolni, de nem hiszem, hogy ez kéne lekösse a nyarad.:D Nyáron arra a tárgyra készülj, ami majd számít a felvételi pontoknál/emeltet teszel belőle. pl.biosz-kémia, de én nem tudhatom, hogy az angol mennyire kulcsfontosságú nálad. Ha viszont emeltezel belőle jövőre, akkor igen, kezdd el még most, azt ajánlom

Ha van kérdésed, írj: egy most érettségiző:)

2014. jún. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Emeltre gondoltam igen. Bioszból is emeltre megyek. Akkor nyomom mindkettőt gőzerővel továbbra is :)
2014. jún. 10. 11:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Én mindenkitől azt hallottam, hogy egy emelt érettségi egyenlő egy középfokú nyelvvizsgával.

Ha ez igaz, akkor semmi gáz.

2014. jún. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez csakis elviekben igaz. A szabályok szerint 60% felett (5-ös) megkapod a középfokú nyelvvizsgát, B2 szint. Gyakorlatban nagyon nem. A felsőfok és a középfok között van. Én emelt angolt tettem, augusztustól folyamatosan készültem. A bioszt csak osztálytársaimtól hallottam, hogy brutális.
2014. jún. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2-es és 5-ös vagyok. Mármint gyakorlatban is megkapod, csak ez annál sokkal nehezebb. Jóra megírni legalábbis nagyon nehéz. A 80% már nagyon jó.
2014. jún. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!