Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Őszi érettséginél mi a helyzet?

Őszi érettséginél mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! tudtok nekem segíteni? Nyelvtanból nyár végén pótvizsgám lesz, magyaron kívül meg lesz az összes érettségi. Pótvizsga után az iskolám "lepasszol". Pótvizsga után kell leadnom a diákomat, a könyvtári könyveket visszavinni, stb. Ha sikerül a pótvizsga (biztos, hogy fog), akkor hol kell leadnom az őszi érettségire való jelentkezést? Azt mondta az iskolatitkárnő, hogy érdeklődjek, mert az iskolámban már nem tudom beadni. És az érettségi bizonyítványt mikor kapnám meg vizsga után kb. és hol? Ahol vizsgáztam?

Valamint... Nem tudja valaki, biztos hogy az egyetemen a februártól induló képzések biztos, hogy mind fizetősek? Ha ősszel teszem le a magyart, akkor utána már nem vesznek fel, ha idén jelentkeztem, ugye?

Bocsi a sok kérdésért, pontosan is utánajárok majd, csak jó lenne előtte tájékozódni.



2014. jún. 12. 16:52
 1/3 reptoid ***** válasza:
88%

Ha a jelenlegi sulidban azt mondták, hogy nem tudsz jelentkezni, akkor az úgy is van. Próbálkozhatsz másik sulikban, vagy mehetsz biztosra, ha kormányhivatalban jelentkezel érettségire.

A bizit azután kapod meg, hogy levizsgáztál, és ott, ahol szervezték neked az érettségit.


A februári képzésekkel a "te helyzetedben lévőnél" nem az a gond, hogy sok lenne köztük a fizetős, hanem hogy nagyon kevés szakot indítanak alapképzésben, osztatlant pedig konkrétan nem is szoktak. A februári kezdés az alapvetően az egyetemistáknak van kitalálva, akiknek az alapképzésük páratlan félévig tart, aztán a mesterképzésüket így félév kihagyás nélkül tudják folytatni.

A mostani jelentkezésed tárgytalanná válik.

2014. jún. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez tolvasd el: [link]


Eszerint bármelyik vizsgát szervező középiskolában jelentkezhetsz szeptember 5-éig. Neked a jelentkezéskor még tanulói jogviszonyod lesz, eszerint kell eljárnod! A tanulói jogviszony a vizsgaidőszak végéig, azaz novemberig tart (és erre hivatkozva alkudhatsz a diákigazolványról is).

Ott kapsz bizonyítványt, ahol vizsgázol, novemberben.

2014. jún. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első: tévedés, kormányhivatalban nem jelentkezhet, amíg nincs érettségije.
2014. jún. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!