Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a 6 féléves egyetemi...

Ha a 6 féléves egyetemi képzésemet 8 félév alatt szeretném elvégezni, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok, még egy év lenne hátra. Azonban még nem csináltam meg a két félév tesit, a szabadon választható 10 kredit szintén nincs meg, és mivel nyelvszakon vagyok, egyszerre kéne 4 nyelvet is tanulnom, mindezek mellett napi 5 órát utazok (nem, nem elírás). Mivel nincs olyan ember, aki ezt bírná (fél ötkor kelni és este 10-re, de inkább fél tizenegyre hazaérni), arra a döntésre jutottam, hogy inkább egy évet csúsznék, a plusz két félévet úgyis támogatja még az állam.


Viszont a szakdolgozatot hogy intézzem el ilyenkor? Ne jelentkezzek következő félévben, hanem majd egy év múlva, és ennyi? Valamint ahhoz, hogy ne tegyenek át önköltségesre, továbbra is csak a 15 kredit elvégzése szükséges?


2014. jún. 14. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell tenned, majd felveszed jövőre, amit akkor szeretnél, ennyi.
2014. jún. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hmm, akkor már megint túl akartam bonyolítani a dolgokat. Viszont a szakdolgozat még mindig kérdéses számomra.
2014. jún. 14. 21:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi a kérdéses benne? Ha nem veszed fel a szakdolgozat nevű kurzust, akkor értelemszerűen megírnod sem kell, illetve majd akkor, mikor felveszed.
2014. jún. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hova jársz, de szabvál tárgyakból nincsenek valami egyszerűek, amiket elég a zh előtti 2 órában átolvasni úgy, hogy nem jársz be? Tesiből szintén, pingpong vagy ilyesmi, ahol nem kell semmit csinálni? Koliba költözni sincs lehetőséged? Szerintem nem éri meg emiatt csúszni egy évet, de hát Te tudod...
2014. jún. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy lenne, de az se lehetetlen, hogy egyébként is csúsznék. Koliba költözhettem volna eddig is, de nem tudom azt elképzelni, hogy vadidegen emberekkel lakjak együtt, az albérlethez meg nincsen khmkhm kedvem khmkhm *ujjait egymáshoz dörzsöli*. Inkább szépen nyugisan akarnám elvégezni, ha már van rá mód, bár az is igaz, hogy ezért fölösleges lenne az a +1 év.
2014. jún. 15. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!