Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar, matek, töri, angol,...

Magyar, matek, töri, angol, info, német (mind közép) -tantárgyakból fogok érettségizni, szerintetek jó ha még egy 7. tárgyat is választok mellé? Kapok érte pontot? Vagy valami előnyöm lesz belőle?

Figyelt kérdés
7.tárgyként vagy fizika/földrajzból érettségiznék

2014. jún. 15. 21:02
 1/5 Arneal ***** válasza:
100%

Hova akarsz menni? Akkor van értelme, ha több is beszámítható arra a helyre (pl. infora fizika is meg info) és akkor a jobbat fogják számítani. (Bár ahhoz nagyon bénána kell lenned infóból és elég jónak fizikából, hogy ne az info sikerüljön jobban...)


Alapvetően viszont teljesen felesleges...

2014. jún. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ennyi tárgyra nem lesz időd felkészülni, még 5 is sok, én csináltam egy előrehozottat, és még a 4 is sok volt egyszerre. nem akarsz inkább egy emeltet a 4 közép mellé? azt meg csak tudod, hogy a német megy-e jobban vagy az angol, abból érettségizz, amelyik jobban megy (kivéve, ha mindkettő nagyon jól megy és valami nyelvi szakra akarsz menni, és mindkettőt beszámítják, de akkor meg az infó a fölösleges)
2014. jún. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mindenképp gazdasági vagy műszaki irányba szeretnék továbbtanulni,ezért is választottam az infót 5. Tárgynak.Illetve az angol kevésbé megy,de a német az nagyon fekszik,és szeretem is.Ezért választottam 6.-nak a németet.Illetve abból szivesen felsőfokúznék,csak az a baj hogy az angol az első nyelv,a német a 2.
2014. jún. 17. 16:06
 4/5 A kérdező kommentje:
A német nagyon megy csak mivel az angol az első nyelvem ezért abból illene leérettségizni,vagy szerintetek a kutyát nem érdekli hogy melyik az első és melyik a második nyelvem?Ha a német nagyon megy akkor érettségizzek le abból?esetleg emelten?A matekot az infót se a törit,se a magyart,nem tudom emeltszinten teljesíteni,mert hála a szuper iskolaszervezésnek,ha bejárok info fakra,ami középszintre készít fel,a tôbbire nem tudok,mert pont abban az időpontban van,vagyis ütik egymást.Segítsetek! :-)
2014. jún. 17. 16:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk sokan az első nyelves németesek közül inkább angolból érettségiztek, szóval azt lehet. Nekem első nyelvem az angol, de németből is ugyanúgy letettem a középfokú nyelvvizsgát. Német faktra jártam és külön tanárhoz.
2014. jún. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!