Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha idén töltöm a 21-et, még...

Ha idén töltöm a 21-et, még júniusban, ingyenes OKJ-ra el tudok menni? Akár estire is?

Figyelt kérdés
2014. jún. 16. 03:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak akkor tudsz menni ingyenes okj-re ha még nincs okj szakmád, mindegy ilyen korú vagy!

Mivel 21-et töltöd estire tudsz menni ingyen, de iskolarendszerű képzésben lehet ingyenes az okj képzés, ez pedig csak szeptemberben indulhat el a tanév kezdetén. Bár lehet hogy úy érted hogy júniusban kell rá jelentkezned a uli kiírása alapján.

2014. jún. 16. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Estire szerintem nem mehetsz ingyen! Én levelezőn csináltam az első szakmát, és keményen fizettem érte. A korhatár szerintem 23-24-ig van.
2014. jún. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21 éves kor után estin ingyenes a képzés előttem szóló. Én most végzek esti okj-n estin, és jócskán túl vagyok a 21-en, iskolarendszerű képzésben ingyenes.
2014. jún. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm. mit jelent az, hogy iskolarendszerű képzés?
2014. jún. 21. 01:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt jelenti az "iskolarendszerű" képzés hogy nem tanfolyami. Na jó érthetőbben is megfogalmazom.

Ma kétféleképpen tudsz okj szakképesítést szerezni (ugyanazt a szakképesítést)

iskolarendszerű képzésben (ez lehet nappali 21-éves korig, után esti vagy levelező)

tanfolyami rendszerű képzésben

Az iskolarendszerű azt jelenti hogy a képzést eleve nem xy oktatási bt. vagy akármi ilyen cég szervezi, hanem szakképző vagy szakközépiskola. A képzés igazodik a jogszabályban meghatározott tanév kezdéshez. szeptemberben indul, van téli őszi tavaszi és nyári szünet, minden ugyanaz mint érettségi előtti középiskolában, kivéve hogy nem közismereti tárgyakat tanulsz, hanem szakmai tárgyakat. Rendes év végi bizonyítványt kapsz az egyes évfolyamok végén, van osztályfőnököd még az esti képzésben is. Ami a leglényegesebb jogszabályilag felnőttként csak ekkor van tanulói jogviszonyod, jár a diákigazolvány (tanfolyamon ezek nem járnak és jogilag nem vagy tanuló ha tanfolyamra jársz!!)

Tehát olyan okj képzést válasszál amit szakközép vagy szakképző iskola indít (csak hogy ne legyen olyan egyszerű szakközép és szakképző is indíthat tanfolyami rendszerben képzést ahol nincsenek évfolyamok, hanem a képzés folyamatos, függetlenül attól hogy éppen nyár van megy az oktatás amíg az összes modul végére nem értek) De ha megtaláltad a szimpatikus képzést és iskolát akkor ere kérdezz ott rá, hogy tanuló jogviszonyban folyik e a képzés. Én pl. ide jártam, itt végeztem múlt héten. A honlapon elég érthetően le van írva minden olvasgasd el, [link]

2014. jún. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!