Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes a felsőfokú szakképzés...

Érdemes a felsőfokú szakképzést választani?

Figyelt kérdés

Most, hogy a pótfelvételi zajlik, elgondolkodtam rajta, hogy vajon egy ilyen szakképzésű embernek mennyivel jobbak az esélyei a munkaerőpiacon, mint akinek mondjuk csak érettségije van, vagy akár főiskolája.

A fősulinál gondolom nehezebb, mivel a tananyag 2 évbe van sűrítve, ugyanakkor nem kell hozzá a nyelvvizsga.

Emellett egy diplomást nehezebben vesznek fel ugyanarra az állásra, mivel a diploma miatt magasabb fizetést kell adniuk. Vagy nem?

Tehát jelentkezzek felsőfokú szakképzésre, vagy inkább várjam meg a jövő évi főiskolai jelentkezést? (Idén nem adtam be a jelentkezésemet, de a pontszámaim alapján felvettek volna :-( )



2008. júl. 31. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
sztem megéri, mert sokkal gyakorlatiasabb tudást ad mint a diploma.én most fősulira járok,de egy picit bánom h.nem inkább ezt választottam először..attól is függ mit tanulnál fősulin,mert azért van amit érdemes ott tanulni...én ha befejeztem a fősulit,el akarok végezni egy fsz-képzést is,más fordítva csinálja,de nekem ez így jött össze...szóval sztem nem egy rossz válaszás,és utána akár (szakmával a kezedben)mehetsz továbbtanulni is...
2008. júl. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Hát remélem elolvasod amit írok:) De már az is lehet hogy fősulis vagy. Én a felsőfokú szakképzést választottam igaz nem vettek fel diplomásra. Ha nem akarsz megőrülni ne menj ilyen helyre. Ráadásul nekünk már nyelvvizsga is kell hozzá ezt most vezették be. Van amikor este 6-ig van órám a diplomások délelőtt hazajárnak:S:S:S:@ az egész egy nagy kínszenvedés rengeteget kellene tanulni a diplomások fele ennyit sem tanulnak. És ez csak egy okj. Nem tudom azt csinálsz amit akarsz. De én legszivesebben diplomásra mennék:S:S ez egy szar de nagyon:S:S nem tom én sem hogy mitévő legyek.
2009. okt. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!