Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes elvégezni...

Szerintetek érdemes elvégezni egy pénzügy-számviteli OKJ-t + megszerezni a mérlegképes könyvelőit még fősuli előtt?

Figyelt kérdés

Hát, a fent említett képzés 2 év, tehát 2 év múlva jelentkeznék egy pénzügy-számiviteli fősulira, mivel most már nem tudok változtatni a leadott sulikon, ezért úgy gondoltam hogy elvégzek egy pénzügy-számviteli + mérlegképes könyvelőit és utána megyek tovább. Vagy el lehet helyezkedni ezzel a képzéssel is, diploma nélkül?

Igazából ezen rágódok, hogy inkább halasszak egy évet, addig dolgozzak és jövőre jelentkezzek fősulira, vagy csináljam meg ezt az OKJ-t és aztán próbálkozzak fősulira bejutni. Szerintetek hogy jönnék ki jobban? Lehetséges az, hogyha rendelkezem pénzügy-számviteli OKJ-vel + mérlegképessel akkor rövidebb lenne a fősuli, mert már bizonyos dolgokat tudok?


2014. jún. 17. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Most hova jelentkeztél? (egyetem? fősuli? vagy okj?)

Miért ne tudnál változtatni rajta?

Ha diplomát szeretnél (és igazából azzal tudsz elhelyezkedni okj-t önmagában nem sokra nézik ebben a kategóriában a munkaadók csak akkor ha diploma is társul hozzá akkor kiegészítésnek oké) De a psz okj nem kiegészítés a psz alapszakhoz hanem ugyanazt végzed csak magasabb szinten.

Akkor járnál a legjobban ha most pótfelvételin psz alapszakra jelentkeznél..

Költségtérítéses formában tuti hogy lesz hirdetve augusztus elején a szak, államira meg 458 ponttal lehet psz-re bejutni idén, ha ilyen okj képzésen gondolkozol nem hiszem hogy van ennyi felvételi pontos, tehát a rendes februárban induló eljárásban is fizetőre tudnál bejutni..

Ekkor éred el a célod a leghamarabb felesleges a kitérő..könyvelőt meg főiskola mellett megcsinálod..vagy az adótanácsadóit akkor tuti lesz állásod nem is rossz4

2014. jún. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen már ugye febr.15-én le kellett adni, de nem jelöltem meg a pénzügy-számviteli fősulit, mert akkor még más "terveim" voltak.. Viszont most meggondoltam magam, de elvileg csak sorrenden lehet változtatni, maga a sulikon már nem.. A pótfelvételire én is gondoltam, de ahogy utána olvastam, csak az jelentkezhet pótfelvételin, aki sehova sem jelentkezett vagy akit sehova sem vettek fel.. De én jelentkeztem, és mi van ha felvesznek oda?.. Akkor elvileg nem tudok pótfelvételin jelentkezni.. :/ Nagy dilemma..
2014. jún. 17. 23:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Jelentkezésedet viszont tudod törölni még, és akkor jelentkezhetsz psz alapszakra augusztusban, ha jól meggondoltad a dolgot és biztos ezt szeretnéd és persze tudod fizetni a képzést. (más szakon gondolom állami a cél)
2014. jún. 18. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen pont ez ugrott be tegnap, hogy vajon törölhetem-e a jelentkezésem, h majd pótfelvételizzek.. Szerintem ez lesz belőle. Köszönöm a segítséged. :)
2014. jún. 18. 10:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Végül hogy döntöttél? :) Én is 2014-ben mentem PSZ-re, most végeztem :)
2017. jún. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én is PSZre mentem végülis :)

Maga a sulinak vége, a szakdoga és allamvizsga van hatra meg a szakmai gyakorlat.

2017. júl. 10. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!