Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik lenne a jobb a gépi...

Melyik lenne a jobb a gépi forgácsoló vagy a gépgyártástechnológiai technikus?

Figyelt kérdés
Mi a különbség a két szak között, melyikkel lehet többet keresni és melyikkel lehetne jobban elhelyezkedni?

2014. jún. 20. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
A gépgyártás-technológia tágabb területet ölel fel, ezért jobbak az elhelyezkedési esélyeid. A forgácsolás szak, mint a nevéből is adódik, kifejezetten fémmegmunkálás, tehát egy gyártási folyamatnak a része. Persze, ha sikerül stabil munkahelyet találni, a jó szakembereket ott jól megfizetik, mert nagy precízséget igényel maga a munkavégzés és a technológiai előkészítés is.
2014. jún. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És melyikkel lehetne jobban keresni? Szerintetek melyiket válasszam?
2014. jún. 20. 17:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Gépgyártástechnológiai technikusként érteni fogsz a gépi forgácsoláshoz is, mivel tananyagban benne van, persze lehet, hogy nem olyan szinten mint ha gépi forgácsolóra mennél, de ez is bőven elég (különböző gépek, különböző kezelés stb., de az alap ott lesz). Ezzel multinál jobb elhelyezkedni szerintem, keresettebb valamivel, hiszen egyedi gyártásban ugyanúgy részt tud venni, mint a gépi forgácsoló és nem csak a gyártásban, hanem magában a tervezésben is.
2014. jún. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Én gépgyártástechnológiai technikusi szakon vagyok éppen. Most vagyunk a kötelező 1 hónapos nyári gyakorlaton. Aki mellett voltam 1 hetet srác, ő is technikus, de CNC eszterga gépnél voltunk, lényegében gépi forgácsolást csinál (gépet beállít, programoz, majd elvégzi a munkát)


1 hét alatt lényegében megtanultam a gép kezelését a programozás lényegét (G kódolás az egész, amit még nem is tanultunk a suliban). Aztán marógépeknél is voltam, azokat is könnyen meglehet érteni. :D


Ezekkel a "kijelentésekkel" csak annyit akartam kifejezni, hogy a technikusnak (amihez érettségi a minimum) nem okoz nehézséget megtanulni a gépi forgácsolást, szóval ha tudsz, én szerintem a technikusira menny, és igen az sokkal tágabb szakma.

2014. júl. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat sokat segitettetek :)
2014. júl. 14. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!