Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki költségtérítésesen...

Ha valaki költségtérítésesen kezd, második félévtől lehet államilag finanszírozott? Van ilyen lehetőség?

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Harmadik félévtől lehet államis: félév végén hallgatói rangsort készítenek és a költségtérítésesek legjobbjai kérhetik az átsorolásukat államilag finanszírozott képzésre.
2010. jan. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ennek a lehetősége viszont közelít a nullához.

Csak azok helyére mehetsz, akik kiestek államiról. Jahh és baromi jó átlag kell oda.

2010. jan. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

aham...értem, szóval erre nincs esélyem :D


akkor most kérdés a kérdésben :


a tanulmányi ösztöndíj hogy működik?


Interneten ezt találtam:

A tanulmányi ösztöndíj egy tanulmányi félév időtartamára adható. Összegét a felsőoktatási intézmény az előző félév tanulmányi eredménye alapján állapítja meg.



Szóval ez egyszeri? vagy egy félévben egyszeri?

És ha jól értelmezem akkor második félévtől már lehet igényelni?

2010. jan. 4. 13:23
 4/6 A kérdező kommentje:
és ez költségtérítésesen is van?
2010. jan. 4. 13:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Havonta x összeget utalnak, amit az átlagodtól függ.

Ha költségesen vagy, ott nincs ösztöndíj.

2010. jan. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy kell érteni, h félévkor lesz egy átlagod. Ha az elég jó, akkor a következő félévben minden hónapban utalnak vmennyi pénzt. (Tehát ha kapsz, akkor minimum egy féléven keresztül) Ahogy már írták, költségesen úgy tudom nincsen ösztöndíj.
2010. jan. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!