Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Nemzeti Közszolgálati...

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK - Katasztrófa védelmi szak?

Figyelt kérdés

pl: milyen egyenruhát viselnek, ugyan azt az alapkiképzést kapják mint akik rendőr hallgatók lesznek, és menyire jól tudok vele elhelyezkedni a városi tűzoltóságoknál stb...

-ha valaki oda jár nagyon megköszönném ha felvenné velem a kapcsolatot privátba !!!



2014. jún. 24. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem oda járok, de az egyenruha:

[link]


Az alapkiképzés nem ugyanaz mint a rendőrhallgatóké tudtommal, hiszen egy tüzoltónak pl. nem kell tudnia fegyvert kezelni.


Elhelyezkedés pedig mivel közszolgálati egyetem, ezért biztos. Aki ott végez annak 100%-os munkahelye van az állam által.

2014. jún. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első rosszul írta. Az alapkiképzés teljesen ugyanaz rendőrként és katvédes hallgatóként is. Az egyenruhát már belinkelte. Az elhelyezkedésről meg annyit, h szerződést kötsz, amikor felvesznek, amiben vállalod, hogy ők biztosítanak neked állást és azt el kell fogadnod. Persze a való életben azért figyelmbe veszik az igényeidet, nem jellemző, hogy az ország másik felére kerülsz.
2014. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
az alap kiképzést sejtetem hogy az egységes , csak nézem hogy mik kellenek és van olyan katvédelmi meg rendészeti szak ahova nem kell fizikai és pl a rendvédelmi biztonságival nem is lehet elhelyezkedni a rendőrségen tehát ebből nekem az jön le hogy az egyetemen se viselnek egyenruhát , sőt az alapkiképués se vonatkozik rájuk
2014. jún. 25. 23:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyjából jól látod. A biztonsági és migrációs képzés civil, nekik azért nincs sem alkalmassági, sem kiképzés.

Bűnügyi hírszerzőire, büntetés-végrehajtásira és katasztrófavédelmi műveletire csak hivatásos állományból lehet jelentkezni, nekik azért nem kell alkalmassági, viszont alapkiképzésen ők is részt vesznek.

2014. jún. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi az infópótlásokat :) , ebből úgy néz ki mrszki lesz + levelező mert csak oda lesznek meg a pontjaim :s
2014. júl. 2. 02:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Jaj most latom elobb rosszul irtam. Nem a muveletire, hanem a tuzvedelmi es mentesiranyitasira vonatkozik, amit irtam.
2014. júl. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
és akkor a másik két katvédes levelezős szakon nem kell hivatásosnak lennem hogy jelentkezzek ?
2014. aug. 1. 03:21
 8/9 anonim ***** válasza:
ebben nem vagyok biztos, mert én úgy tudtam, h levelezőre csak hivatásosok mehetnek, de múltkor valaki azt mondta, h nem
2014. aug. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hat ez az hogy osszevissza irjak h kell annak lenni vagy sem de meg az egyetem weboldalan sincs ot...
2014. aug. 2. 05:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!