Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy kis felvilágosítást...

Egy kis felvilágosítást kaphatok, hogy milyen a középiskolai felvételi Debrecenben?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Konkrétan a Kossuth Lajos Gyakorló Gomnazium érdekelne , azon beleul a biologia kémia (egészségügyi ) osztálya ezenkívül pedig az 5 evfolyamos nyelvi osztálya. ! Ami még fontos a Tóth Árpad Gimnazium biologia - kémia osztálya ! A tételsoron kívül miket kérdeznek még? Aki ide jár hányás tanulo , milyen pontokat vitt, hany pontja volt az irasbelin és a szóbelin, miből tanult és mennyit készült ? Ha jovohettol elkezdek keszulni akkor az megfelelő lesz?
2014. jún. 25. 10:06
 1/10 reptoid ***** válasza:

Nekem matekból és angolból volt a kossuthban, a tágban meg csak matekból, de a többi tárgy is hasonlóan működik.


A kossuthban először kaptam egy feladatot, aztán leültettek, hogy oldjam meg. Egy ilyen törtes egyszerűsítéses feladat volt, küzdöttem vele rendesen, nem akart kijönni szép eredmény. Aztán egyszer csak jött a tanár, ránézett, bekarikázott a legelején egy negatív előjelet, amit benéztem, azért nem akart összejönni. Nem is beszéltem semmit a tanárral, mondta hogy megvagyunk, menjek angolra :D Ott húztam tételt, kicsit beszélgettünk a témáról, aztán még feltett az angoltanár pár általános kérdést, hogy miért ezeket a szakokat jelöltem, ilyesmi. Ja meg odaadtam neki pár versenyeredményt.

Kb ennyi volt az egész.


A tágban húzni kellett tételt, azt is volt időm megcsinálni egy padnál, aztán kihívtak a tanári asztalhoz. Ott többen is ültek, megnézték a megoldásom meg beszélgettünk elméleti dolgokról is matekból. Az elején félreértettük egymást, aztán úgy kezeltek, mint egy óvodást :D Én meg csak pislogtam, hogy mi a szösz van, idejövök a tágba szóbelizni matekból, erre ezek sündisznókról meg almákról magyaráznak nekem :D Aztán mire leesett, hogy mit értenek pöttyös tigrisek alatt (üres halmaz...), totál készen voltam. Hátranéztem az osztálytársaimra kérdő tekintettel, hogy vajon mi a szöszről dumál ez a nő, de ők is csak a vállukat rándították meg :D


Az írásbelik jók lettek, a magyar 40-45 között, a matek 45-50 között volt, 48 talán, de már nem emlékszem.

Matekból külön nem készültem, tagozatosak voltunk általános iskolában. Magyarból pedig a helyesírási szabályzatot vettem végig 2-3x a teszt előtt. A jegyeim ötösek voltak, irodalomból csúszott be négyes csak, úgy emlékszem. Na meg hát a magatartás... :D


Végül is mindkét helyre felvettek, de a kossuthot írtam előre.

Őszintén szólva a nyelvi osztályt a helyedben nem forszíroznám, a nyelvoktatás nem egy nagy durranás a kossuthban. Helyette kb akármilyen szakot beírnék a helyedben, különösebb jelentősége úgy sincs. Rugalmasak, azt tanulsz majd, amit szeretnél,ez az iskola érdeke is. Ha felvesznek, onnantól már jó kezekben vagy :D

2014. jún. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ! És mi volt ha valamit nem tudtál? Kedvesek voltak azert? Mikor kezdjek el keszulni ( kitűnő vagyok) ? Most hanyadikos vagy?
2014. jún. 25. 10:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Mire akarnál pontosan készülni?

Az írásbelire inkább vagy a szóbelire?

2014. jún. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az unokatesom egyik gyereke akart oda menni

(szintén TÁG meg Kossuth Gyakorló), de sajnos nem volt elég jó az átlaga, így az összpontszáma nem volt elég a végén

2014. jún. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én csak a TÁG-ról tudok nyilatkozni. Nagyon felkészültnek kell lenned. A megadott tételeket oda-vissza tudni kell, és ami szerintem a legfontosabb, hogy ne csak a tananyagot tudd, hanem attól picivel többet, hogy látszódjon hogy érdekelt és utána néztél. Azt hiszem a biokémiánál bioszból és kémiából is kell szóbelizni. Nekem az általános iskolai tanárom sgített felkészülni. Ui.: Én nem biokémből szóbeliztem.
2014. jún. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó kérlek meséld már el hogy milyen volt mikor kezdtél el készülni? Apukám orvos igy tud segíteni mindenben !!
2014. jún. 25. 13:34
 7/10 A kérdező kommentje:
Hogy van bioszbol meg kémiából is húzok egy tételt vagy bele kell keverni az egyiket a másikba , mint pl az esoerdokneln rá tersz a ott lehulló csapadek forraspontjaro,l a víz jellmezoirol? És a tételt el mondod végig vagy ha látják hogy tudod akkor leállítanak és belekerdeznek a tèmaba? Milyen feladatokat adtak?
2014. jún. 26. 10:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a TÁG-ba majd elmész nyíltnapra, akkor fognak adni egy könyvet, amiben minden tagozatnak le van írva, hogy miből kell szóbelizni, és ott fel is vannak sorolva a tételek.
2014. jún. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat valtozik egyik évről a másikra a tetelsor? Mert én megtaláltam a honlapján a tavalyit mert azt írtak le hogy 2014 Ben van az írásbeli így a mostani tanévre utalnak de a fejléc én pedig az van hogy a 2014/2015 ös tanévre !! Szerinted?
2014. jún. 26. 14:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem változhatna. Biológiából és kémiából a 2013-ashoz képest ha jól tudom nem változott. Sok sikert! (Kotányi)
2014. júl. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!