Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a baj konkrétan a Debreceni...

Mi a baj konkrétan a Debreceni Egyetem műszaki karával?

Figyelt kérdés

Azon belül is a műszaki menedzser és a gépészmérnök szak érdekel.


Itt a gyk-n egy csomó ember azt írja, hogy mennyire rossz és nem érdemes odamenni, de miért? Nem tanítanak semmit, vagy nincs akkora követelmény, átengednek mindenki vagy mi? Nem tudom elképzelni, hogy egy egyetemi képzés mitől lehet annyira rossz.


2014. jún. 25. 14:02
 1/4 anonim válasza:

Szia! Nekem a párom jár oda,így bőven van mit mesélni róla :D A műszaki menedzsert szerintem felejtsd el.mindig mondja,hogy rengeteg az olyan az MK-n,aki ezt kezdte,és már a gépészt viszi,hogy meg tudjon majd élni belőle. Se nem műszaki,se nem gazdasági képzés,egy köztes átmenet(legalábbis én mindenkitől ezt hallom) és nincs szükség ilyen szakemberekre. Bár a BME-s műszaki menedzser képzésről jókat hallottam,szerintem itt számít,hol szerezted.

A gépész... hát,nehéz! Mindenhol olvastuk,hogy a Debreceni milyen könnyű meg rossz. Könnyűnek egyáltalán nem könnyű,hétfőtől-csütörtökig reggel 8-tól este 8-ig suliba volt elsőbe a párom(gondolom ez egyre több és több lesz) Rengeteg óra, első héten már volt egy 4 napos felkészítő,aminek a végén írtak matekból és fizikából(ottani nevén) természettudományos alapismeretekből egy tesztet,ez már bele számított,hogy ki mehet később vizsgázni bizonyos tárgyakból.(próbálkozási lehetőség még van 2x,de egyáltalán nem egyszerű,sőt...)

Utána jön a rajzhét,ami rengeteg zh-ból állt,és egyáltalán nem volt könnyű megszerezni a kettest sem(jobb jegyre nem nagyon érdemes számítani,csak ha zseni vagy nagyon szorgalmas vagy). Ugye hogy elmehess vizsgázni,előtte két zh-dnak sikeresnek kell lennie,hogy megkapd az aláírást. Csak utána mehetsz vizsgázni,ami szintén kész katasztrófa.

Vannak ugyan jófej és rendes tanárok,de vannak akik már előre közlik,hogy 5% fog átmenni a vizsgákon. Van,aki hasraütésszerűen osztályoz,ha szerencséd van nem egyest kapsz.

A legszörnyűbb pedig,ha kifogod a rettegett matektanárt,akiről már sajnos nekem is meg van a véleményem. A 200 fős csoportnak jó ha a negyede megszerezte az aláírást,vizsgán pedig néhány ember megy csak át.Utóvizsgáztatni Délután 4-kor kezdett vizsgáztatni,este 9-kor még rengetegen vártak a szóbelire.Olyan kioktató stílusban beszél,mintha ő lenne a világ közepe! Korrektség 0!! Minden tárgy egymásra épül,próbálkoztunk kérvénnyel,miszerint ha meg van az aláírásod(de nem sikerült a vizsga) felveheted a tárgyat 2. félévben is,és majd pl. .... 1-ből és .... 2-ből egyszerre vizsgázol(először sikerülnie kell az 1-nek) de egy tanár sem volt hajlandó aláírni a kérvényt!!

Összefoglalva tehát maga a képzés nem rossz,se nem gyenge,viszont a tanárok egyáltalán nem korrektek. Elég sok különórára is kellett barátomnak járnia,mert nem jól magyaráz a legtöbbje. Összehasonlítási alapom nincs,de talán több jót olvastam és hallottam Miskolcról :) Annál rosszabb érzés nincs,mint amikor tanulsz,és a tanár személye miatt egyszerűen nem tudsz átmenni.Hihetetlen,de van ilyen,én sem gondoltam. :( Ha van még kérdésed,írj nyugodtan,bocsi ha hosszú lett :)

2014. jún. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is ide jártam műszaki menedzser szakra, de gyermekvállalás miatt jövőre folytatom újra. Tipikus gépész mentalitás ahogy a menedzserekről írnak. A volt csoporttársaim közül majdnemmindenki el tudott helyezkedni. Én ipari szakirányon voltam, leszek is, így a gépészekkel volt sok közös óránk. A matek tényleg szörnyü..2 órás előadásból 1 órán keresztül a jó édes anyukánkat szidta.. inkább magyarázta volna el az anyagot. Annyi csak a probléma vele,hogy azt hiszi mi is matematikusok vagyunk.. A többi tanárral nekem nem volt gondom. Tanulni kell, nem egyszerű, kitartással megoldható.

Én azért nem megyek gépészre, mert konkrétan nem érdekel, a menedzseri viszont igen. :)

Kérdezz csak nyugodtan! :)

2014. jún. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Végre két ember korrekten leírta a dolgokat. Én nem tudok választani a két szak közül, mert nem tudom még, hogy minőségügyi mérnök vagy gépészmérnök szeretnék lenni. Minőségügyhöz elvileg jobb a mű.men. Egyébként lány vagyok, szóval kicsit fura, hogy a gépészet felé hajlok :-D

Túl vagyok már egy érettségin és egy FSz-en de tavaly ilyenkor tudatosult bennem, hogy mi akarok lenni és azóta eltántoríthatatlan vagyok e téren. Jövőre próbálkoznék a felvételivel, mert össze akarom hozni a nyelvvizsgát és matekból mindenképen javítanom kell az érettségi eredményem 31 %-ról valahová 60-70 % környékére.

Igazából rengeteg kérdésem lenne, illetve nem is kérdések, csak örülnék ha mesélnétek még :)

A matekot már elmondtátok, hogy szörnyű, de mi van a többivel? A többi tárgy is ennyire brutális?

90 % hogy a Debreceni Egyetemet választanám, mert ezt támogatja a cég, ahol voltam és leszekdiák, és ahol később dolgozni is szeretnék. A cégtől biztosan kapnék segítséget, akikkel együtt dolgoztam/dolgozok támogatnának, tőlük nagyon sok szakmai dolgot tanulhatok majd, bár a matekban ők sem fognak tudni segíteni úgy érzem.

2014. jún. 25. 22:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok MK-s, de már tanultam ott vagy 10 tárgyat szóval némi rálátásom azért van. A tanítás az semmi, attól már csak a számonkérés szánalmasabb, amikor az egyik tanár azt mondja, hogy puskázzunk nyugodtan, őt nem zavarja, a másik tanár azt mondja, hogy lehet puskázni, de akit elkap az csak 3-ast kap (egyébként mindenki puskázott, de senkit nem kapott el), a harmadiknál 1 oldal a teljes féléves anyag (4 kredites tárgy!), a negyedik egész félévben a gyerekéről meg a férjéről meg tököm tudja miről beszél, de az anyagról alig-alig esik szó, az ötödik ugyanazt csinálja mint a legelső és még folytathatnám a sort.... eddig összesen 1 olyan tanár és tárgy volt ott, amin tanultunk is valamit... szóval elég gáz az MK...
2014. jún. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!