Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet a legesleggyorsab...

Hogyan lehet a legesleggyorsabban egyetemi professzor lenni?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy először természetesen gimnázium..... Aztán egy jó érettségi.....Később, mikor lediplomáztam egy tanárképző...... És utána??????


Ha az eddig említettekben hiba van, akkor afelől is válaszokat kérhetek? Mert ezekben sem vagyok biztos, de a professzorrá válás folyamata igen érdekel. Előre is köszönöm minden kedves válaszolónak a kérdésre fordított idejét:)



2014. jún. 26. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

MSC diploma, phd kepzes, tudomanyos fokozat megszerzese, aztan pedig emelkedes az egyetemi rangletran, tanarseged, adjunktus, docens, es ha minden jol megy kinevez a koztarsasagi elnok egyetemi tanarnak, azaz professzornak. Kozben persze jelentos kutatast vegzel, nemzetkozi szinten publikalsz tobb nyelven, esatobbi esatobbi.


ez minden csak nem magatol ertetodo es nem gyors. Nem art hozza zseninek, vagy nagyon okosnak, szorgalmasnak es persze szerencsesnek lenni. Ha mindez megvan, talan 45-50 eves korodra ossze is hozhatod.

2014. jún. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát ez eléggé...gáz. Jó hogy nem a nyugdíjig kell tanulnom.... Akkor ha valaki még ennél is gyorsabb megoldást tud adni, akkor azt is szívesen várom, az előző válaszolónak is köszönök minden fáradalmat:)
2014. jún. 26. 10:41
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

"Később, mikor lediplomáztam egy tanárképző."


??? Ilyen nincs. Mivel a professzorok igazából kutatók és nem tanárok.


Egyébként: gimnázium, érettségi, egyetem, MA vagy MSc fokozatig, majd PhD képzés, aztán egyetemi ranglétra mászás. Ha nem vagy zseni és a zseni itt szó szerint értendő, akkor erősen kétlem, hogy 45 éves korod előtt professzor lennél.

2014. jún. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

"Jó hogy nem a nyugdíjig kell tanulnom...."


És de! A nyugdíjig kell tanulnod!

2014. jún. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És ez tuti? Biztos hogy nincs valami gyorsabb?
2014. jún. 26. 10:55
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen. Az egyetemi tanar az egyik legmagasabb tudomanyos fokozat egyaltalan, az egyetemi hierarchiaban pedig a legmagasabb pozicio. Ezt nem osztogatjak mindenkinek, nem veletlenul a koztarsasagi elnok adja at a kinevezest, ebbol mar sejtheto, hogy milyen rangja van.


Senki nem keszul ugy gyerekkoraban hogy en egyetemi tanar leszek, ezt a "palyat" nem valasztjak, ezt kierdemlik. Aki professzor lesz az kiemelkedik az atlagbol, de kiemelkedik az egyetemi atlagbol, sot a doktori cimet szerzettek kozul is.

2014. jún. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Fájdalmas rádöbbenés, de mindegy, akkor majd valami más:(
2014. jún. 26. 11:36
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Hogy jott ez a dolog neked? Jol hangzik vagy miert gondoltad ezt ki?
2014. jún. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Akkor most egy kérdés tőlem. Miért lettek teljesen korrekt válaszok lepontozva? Nem voltunk bunkók, csak közöltük a tényeket, a professzori címhez bizony baromi sok munka és tanulás kell. Ha tetszik, ha nem! Tudom, manapság menő hülyének lenni, de azért a korrekt válaszokat nem kellene lepontozni.
2014. jún. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mert mondjuk konkrétan lehülyézed a kérdés kiíróját :

,,Tudom, manapság menő hülyének lenni"

2014. jún. 27. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!