Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges-e 1 egyetemen 2...

Lehetséges-e 1 egyetemen 2 szakra járni?

Figyelt kérdés
2014. jún. 28. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges, kérdés, hogy mennyire tudod összehangolni a kettőt egymással.
2014. jún. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet. Egyik barátnőm kettőt végez.
2014. jún. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom most mi a helyzet, de régebben egy csomó kétszakos volt. Pl. történelem-földrajz, kémia-biológia, angol-német.
2014. jún. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azok teljesen másak. Ott minornak veszik fel az emberek. Nekem egyik ismerősöm kommunikáció és médiatudomány mellett jár pénzügyre.
2014. jún. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet járni, de külön félévben kell felvételizned, mivel egy felvételi időszakban egy helyre vehetnek fel.

Emellett legjobb tudomásom szerint ha két szakra jársz államilag támogatott képzésre, akkor duplán fogynak az államilag támogatott féléveid.

2014. jún. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem fogynak duplán a támogatott félévek! Hiába végzel egyszerre két szakot, az egy félévnek számít. DE ha megszerezted a diplomád az egyikből, a másik már fizetős lesz.
2014. jún. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdésedre a válasz igen lehetséges, csak tudd összehangolni a két szakot, semmi sem tiltja!(én is ezt tettem, éppen végeztem már a második szakomon is)

előttem szólónak:

"Nem fogynak duplán a támogatott félévek! Hiába végzel egyszerre két szakot, az egy félévnek számít. DE ha megszerezted a diplomád az egyikből, a másik már fizetős lesz."

Információid már nem helytállóak. Valóban a régi Felsőoktatási tv. szerint így volt ahogyan írtad.

De azóta 2012. januártól hatályba lépett az új azaz a Nemzeti Felsőoktatási törvény. Az új szabályozás szerint ha valaki egyszerre egy időben két felsőoktatási intézmény hallgatója akkor annyi félévet fogyaszt egyszerre ahány szakra jár! Viszont az sem igaz hogy ha megszerzed az első diplomádat akkor a másik szakon automatikusan fizetősön leszel. Már csak annyi a szabály hogy van 12 állami féléved, arra használod amire akarod, lehet egymás után vagy párhuzamosan 2 db. alapszak..bármi ami belefér a 12 félévbe!

2014. jún. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!