Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME-Járműmérnökiről valaki...

BME-Járműmérnökiről valaki vélemény?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek,nem vagyok nagy műszaki beállítottságú,de megértem a dolgokat.Szinte minden évben matekból,és fizikából 4-5vagyok.Milyen a járműmérnöki?Pontosabban miről tanulnak ott?Valaki meséljen :D

2014. jún. 28. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyere inkabb gepesznek. A kozlekkar szopas.
2014. jún. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia én jártam ide egy félévet túl nehéz volt átmentem másik suliba, de nincs bennem gyűlölet és harag a suli iránt szóval egy objektív véleményt leírok neked: ha az ország legjobb szakemberei közé akarsz majd tartozni az egyetem elvégzése után jó helyre jössz, ha elvégzed könnyen találsz majd munkát, sokat fogsz keresni, sőt a cégek fognak érted versenyezni, kis túlzással. a járműipar minden szegmenséről tanulhatsz, foglalkozhatsz légi, vízi, vasúti járművekkel, autókkal, ezeken belül tervezéssel, automatizálással (informatikai részével), magával a gyártási folyamatokkal, és tényleg nagyon sok lehetőséged van, VISZONT ha ide akarsz jönni már alapból nagyon jó matek és fizika tudás is kell, mert az első évben rengetegen véreznek el ezeken. 6 féléven keresztül van műszaki rajz kötelezően, ez az első évben kézi rajz, szóval nem árt ha tudsz gyorsan és pontosan rajzolni szabadkézzel ez a másik nagyon húzós rész benne. a vizsgaidőszakok nagyon rossz élmények lesznek, és rengeteg és leadandó van. szóval csak akkor gyere ide ha nagyon szorgalmas, okos vagy, és képes vagy szinte minden szabadidődet feláldozni, és akkor sem adod fel a tanulást, ha nagyon sok kudarc ér. mert akkor tényleg nagy karriert futhatsz be a járműiparban. egyébként fontos szerintem h nagy autó/repülő/vasút rajongó legyen az ember, mert én is csak úgy mentem hogy majd kialakul a dolog, de ez is az egyik oka hogy nem ment, mert mindenkinek ott lebegett a cél a szeme előtt hogy majd az imádott autógyáránál dolgozhat, vagy az imádott repülőjén lehet mérnök, nekem meg semmi ilyen célom, motivációm nem volt :/ de nem akarlak elrettenteni, mert tényleg jó és korszerű képzés. remélem tudtam segíteni :)
2014. júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
* rengeteg zh és leadandó van évközben is
2014. júl. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
[link] itt megtalálod a tantárgyakat és a választható szakirányokat. ha ide szeretnél járni szerintem emeltszintűzz matekból, nagy könnyebbség ha nem ott kell az integrálással, deriválással megismerkedned
2014. júl. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!