Ha felvesznek egyetemre államilag támogatottra, akkor nem végezhetek mellette más finanszírozott tanfolyamot pl. okj képzést?

Figyelt kérdés
Oké, hogy x kor alatt ingyenes okj tanfolyam elérhető mindenki számára, de ez akkor is érvényes, ha engem felvettek egyetemre vagy akkor "fogy" a támogatott féléveim száma?
2014. jún. 29. 21:52
 1/6 anonim válasza:
Hasonló a kérdésem nekem is, azonban az arra irányul, hogy lehetséges-e, támogatja-e az állam azt, hogy egyidőben tanuljak egyetemen és okj-n. Arra válaszolva, hogy "fogy"-e, biztosan állítom, hogy nem, egyetemen államilag támogatott félévek számába az okj nem számít bele.
2014. jún. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a kettő teljesen független dolog, tehát végezheted mindkettőt egy időben és nem fogy a támogatott féléveid száma az okj-vel.

De javítson ki, aki jártasabb ebben a témában és úgy látja, tévedek!

2014. jún. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én tapasztalatból mondom hogy lehet, mivel én egyszerre voltam államilag támogatott képzésen egyetemen és okj-n is.
2014. jún. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, és az okj miatt nem fogy az egyetemen az államilag támogatott félévek száma.
2014. jún. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az OKJ-s képzésnek semmi köze a Te felsőoktatásban támogatott féléveidhez.
2014. jún. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Először is kérdező te nem "finanszírozott tanfolyamot" gondolsz szerintem. Finanszírozott tanfolyamot csak munkáltató vagy ha tartós munkanélküli vagy a Munkaügyi központ áll. Amire te gondolsz azaz okj iskolarendszerű képzés. Mint nevében benne van iskola, az a közoktatás része a közoktatási tv. hatálya alá tartozik. Semmi köze a felsőoktatáshoz. Mindenkinek jár ma Mo-n egy db. okj szakma (az hogy valaki érettségi előtt egy alacsonyabb szintű szakmát szerez vagy érettségi után egy emelt vagy felsőfokú szakmát szerez az állam pénzén az lényegtelen csak az a lényeg hogy 1 jár, az is lényegtelen hogy hány éves vagy, mert 21 éves korig nappalin 21 után estin lehet tanulni..tehát tévedés hogy 21 után nem jár, dehogynem!!!)

A felsőoktatában 12 félév jár, de semmi köze a Nemzeti felsőoktatási tv. által szabályozott jogokhoz. Mindkettő jár annak aki igénybe akarja venne és megfelel a feltételeknek. Lehet egyszerre járni okj képzésre és egyetemre, semmi sem tiltja, a támogatási idő nem vonódik össze..semmi átfedés.

2014. jún. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!