Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miből érettségizzek? Emelt...

Miből érettségizzek? Emelt történelem vagy emelt magyar? Német érettségi?

Figyelt kérdés

Sok kérdésem lenne

1) jogra készülök és nem tudom mit válasszak 5. érettségi tárgynak amiből kevés erőfeszítéssel a lehető legjobb eredményt érhetek el. Mit ajánlotok?

2)nem vagyok biztos benne hogy töriből és magyarból is emeltezni szeretnék..ha csak egyből megyek melyikből könnyebb jó eredményt elérni?

3)két év alatt fel lehet készülni egy 90%+ német középszintű érettségire?

Előre is köszönöm a válaszokat:)!



2014. jún. 30. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Honnan tudjam, melyik megy neked a legjobban?
2014. jún. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valóban először el kéne döntened, hogy melyik tárgy megy jobban. Ettől függetlenül nekem az a meglátásom, abból amit hallottam, hogy történelem emelt szintű érettségire könnyebb felkészülni és könnyebb jobbat írni, mint magyarból. A német középszintűről pedig annyit mondanék, hogy én 12 évig tanultam suliba németet, nem tanultam magam halálra, külön nem készültem az érettségire, és 93%-os lett. Az nem egy nagy "kunst" szerintem.
2014. jún. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ha jó a nyelvérzéked és szereted a németet, akkor nyelvből érdemes érettségizni szerintem. de ezt csak te tudhatod, abból amit leírtál,ez nem derül ki.


ha a magyar és a töri között gondolkodsz, akkor pedig a törit mondanám. a magyar tanárunk elég sokat mondott nekünk az emelt magyarról, és ahhoz hogy jól sikerüljön, nagyon sok ismeret kell, főként költők/írók, amikre középszinten nincs is szükség. a töriről meg azt mondták, hogy fél - egy év alatt fellehet készülni normálisan.

2014. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1)etika

2)töri

3)igen

2014. jún. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Emelt magyart vagy törit mindenképp tenned kell,ha jogra szeretnél menni.Ha komolyan veszed,akkor feltudsz készülni német érettségire is.
2014. jún. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én idén érettségiztem, így szeretnék tanácsot adni. :)

Mindenképpen a törit ajánlanám, egy hónap tanulással lett 75%, ami nem nagy szám, de ha rászánsz 4-5 hónapot simán 85-90% körül lehet.

Választott tárgynak pedig a földrajzot ajánlanám, erre 4 napot készültem, így lett 80%, nagyon egyszerű triviális ismeretekre van szükség.

2014. jún. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!