Most erettsegiztem, es a tovabbtanulas szempontjabol hatranyos helyzetunek szamitok, vagyis jar-e a 40pont, ha rendszeres gyermekvedelmit kapok? (Ez 2014. julius vegen jar le. ) Mert a felvi.hu szerint igen, de a jogszabalyok szerint ez nem eleg.

Figyelt kérdés

2014. júl. 4. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen jogszabályokra gondolsz, amik szerint nem elég? Én tavaly felvételiztem, kértünk egy papírt, ami összefoglalta, hogy milyen dátumtól kezdve járt a rendszeres gyermekvédelmi támogatás, nekem is ugyanúgy lejárt júliusban, de elfogadták és megkaptam érte a plusz pontokat. A felvi.hu alapvetően elég hivatalos, nem hiszem, hogy ilyen jellegű információk hibásan lennének feltéve. A lényeg az, hogy valamennyi ideig a középiskolai tanulmányaid során járnia kell(ett).
2014. júl. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Elvileg csak akkor minősülök hátrányos helyzetűnek, ha a szülők iskolai végzettsége alacsony, nem megfelelőek a lakáskörülmények, vagy egy meghatározott ideig a szülők álláskeresőnek vannak nyilvántartva, nálam viszont egyik sem teljesül. De ezt a felvin nem írja, és a jelentkezés során se hozta be, hogy ki kellene választani valamelyiket, ezért vagyok bizonytalan, hogy jár-e a 40 pont.

[link]

2013-ban szigorították, ott írja.

2014. júl. 5. 16:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Volt már itt egy hasonló kérdés. Az a lényeg, hogy a papír ami alapján jár a támogatás az érvényes legyen.


Tegyük fel, hogy valaki rossz körülmények között élt 2 évvel ezelőtt, járt neki a gyermekvédelmi, most meg már olyan anyagi körülményei vannak, hogy már nem kap > vagyis most nem számít hátrányos helyzetűnek.

2014. júl. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, de már kiderült, hogy megkaptam a 40 pontot :)
2014. júl. 19. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!