Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valakinek van története...

Valakinek van története lebukott hami érettségivel?

Figyelt kérdés

Mielőtt a kérdésem feltenném.


Kérek mindenkit, hogy ne adjon olyan válaszokat, hogy az érettségi egy kvíz, meg aki nem tudja letenni az nulla ember stb. Nem erre lennék kíváncsi. Köszönöm szépen a megértést!



Olyan történet érdekelne, ha valaki tud, arról hogy esetleg saját maga, ismerőse, barátja stb. lebukott, mit kapott érte? Anonim oldal, anonim válaszok semmilyen konkrét adatot nem várok el, csak esetlegesen történeket.


üdv


2014. júl. 5. 23:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
egyszer éppen felszálltam a buszra hogy megyek haza, mikor megcsörren a telefonom, és felhív egy osztálytársam, az iskola wc-jéből hogy mondjam már el neki hogy mit kell csinálni az egyik emelt fizika érettségis kísérletben, hirtelen nem tudtam mit is kéne mondanom de pár másodperc alatt beugrott, és gyorsan eldaráltam mit hogyan kell, megadták neki a kísérletre a max pontot, ez elmondtam pár havernak jókat kacagtunk és megmondtam hogy most fizessen hogy tartsam a számat (de persze poénból) és ennyi, végül is csalt, és hamis az érettségije :D
2014. júl. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a történetedet. Végülis korrekt válasz, de főként olyan "vásárolt érettségi" téma dolog érdekelne elsősorban.


Valóban kapott már valaki érte börtönt? Mert a jogszabály egy dolog, de a valóságban is működik? Erre CSAK személyes tapasztalat győzhetne meg engem.

2014. júl. 6. 00:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
5 év letöltendő szabadságvesztés jár érte közokirat-hamisítás miatt
2014. júl. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
És igen, a valóságban is működik. Érettségi, diploma nyelvvizsga hamisítás miatt simán leültetnek
2014. júl. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
de egy diákmatrica vagy orvosi igazolásért is leültethetnek
2014. júl. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Figyeljetek, ezt tudom. De én nekem volt 2 ismerősöm, akinél felmerült a hamis érettségi, lebukás is megvolt


SEMMILYENFÉLE BÖRTÖNT NEM KAPTAK.


Azért fura, mert gyilkosok már alig kapnak valamit, akkor valaki 2-8 évet kaphat ezért ???


Igen, kaphat, de ez csak papír, ami le van írva a magyar jogszabályokba.


ezért is várok valamilyen SZEMÉLYES történetre. Hogy valóban kapott-e már valaki ezért sittet!

2014. júl. 6. 00:26
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerek embert személyesen, aki le bukott volna, de van egy ügyvéd ismerősöm, aki okirathamisítással foglalkozott több éven át. A haverjaidnak rohadt nagy mázlija lehett, mert hacsak az illettő nem valami nagyon befolyásos leültetik. Így megfelel a válasz vagy személyesebb vélemény kell?
2014. júl. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha bizonyítva van, hogy hamis okirattot érvényesként tüntetett fel és ezt használni akart jár érte a szabadságvesztés, gőzöm sincs ebben az eseben mégis hogy úszhatták meg börtön nélkül
2014. júl. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, utána jártam személyes tapasztalatnak (írtam az ismerősömnek :D ): ha nem próbálja meg felhasználni nem büntethető meg érte(na de nyilván az érettségit fel akarják használni), ellenben volt akinek a jogsián elírták a nevét, de ahelyett hogy bement volna és kijavítatta volna saját maga írta át (filccel -.-), ellenőrzáskor ezt adta a rendőrnek és letartóztattták érte ill. leültették fél évre. Főleg nyelvvizsgát hamisítanak, ezért több év börtön szokott járni.
2014. júl. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Csepelen volt egy iskolatitkár, aki lebélyegzett bizonyítványokat árult, aztán mikor egy cégnél gyanús lett, és felhívták az iskolát, hogy adtak-e ki ilyen sorszámú bizonyítványt, akkor készségesen utánanézett, és mondta, hogy nem. Ennyire hülye volt, de nem tudom, mit kapott. Mindenesetre elvitték, amit már a közveszélyes ostobaságáért is megérdemelt.
2014. júl. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!