Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi esélye van egy nőnek...

Mennyi esélye van egy nőnek mentőtisztként?

Figyelt kérdés

Egy éve eü szakos hallgató vagyok, de nem mentőtiszt, viszont, mióta volt kurzusunk, ami kapcsolódott hozzá és (a sok rossz ellenére amit mesélt a tanár -fizetés-esetek-tanulás) már november óta a mentőtisztin gondolkodom.

Biztos hogy van megkülönböztetés, érthető is valamilyen szinten, ezzel nem vitázom, de szeretném tudni, hogy kb mennyi (mind a főiskolán, mind munkahely keresésben)esélye van egy női mentőtisztesnek, illetve női hallgatónak

Tapasztalatokat, minden szívesen várok!


Köszönöm :)



2014. júl. 7. 20:44
 1/3 anonim válasza:
0%
Figyelj.. Látni nővérkéket kórházakban, főleg az ambulánsok, és a traumások... Szerintem minden empatikus készségüket le kell gyilkolni magukban ahhoz, hogy legyen gyomruk ahhoz a sok rettenetes dologhoz, amit látniuk kell.. Minden nőiességüket elvesztették, együttérzésükkel együtt.. ne legyél olyan mint ők
2014. júl. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Több női mentőtisztet (mentőorvost) is láttam már, nem tűntek diszkrimináltnak :-) Állóképesség kell hozzá, és hideg fej, de ha ezek megvannak, szerintem nyugodtan, a nők is megállják a helyüket egy ilyen szituációban.
2014. júl. 8. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Fónagy Miklós megosztott facebook posztját idézem:

forrás: Facebook


"Ismét megdöbbenve hallgatom a híreket,mert hiszen én is lehetnék most a kolléga helyébe.Kis megyénkben ellátás közben bántalmaztak egy mentőst!!!!Mert az agyoniskolázottnak nem megfelelő volt a szakellátás,és a rengeteg társadalmi biztosítóba kemény munkával befizetett pénzéből valószínűleg magasabb szintű ellátást remélt!!!!(és ezt minden erőmet összeszedve fogalmaztam meg ily nagyon szépen)Szóval eltört az orrcsontja,de azért az ellátást befejezte.Javulást és gyógyulást kívánok neki!!!

ez amiről tudok egy héten belül már a második ilyen incidens ugyanazok népcsoportjába tartozó emberekkel!!!!!!!!!

A héten már betegszállító kollégáim menekültek a villanó bicskák elől,mert az éhhalál küszöbén küszködő 110kg-os félrészeg és féldrogos klán kifogásolta,hogy a jó édesanyját miért délután szállítják el!!!hiszen az ő anyja nem ezt érdemli!!Épp hogy megúszták!!!szóval szerintetek mit mondhatnék,hogy a véleményem és felháborodásom miatt ki ne rúgjanak ki attól a cégtől amiben dolgozom.Hiszen véleményt formáltam.Pedig név nélkül írtam mindent!!de fogadjunk,hogy mindenki tudja kikről van szó!!!!Bocsánat,de nem bírom már hogy hajbókoljak nap mint nap az életünket fenyegető,és a családunkat való megtorlást hangsúlyozó emberek előtt!!!Én nem fogok beállni ebbe a sorba azt hiszem!!!Remélem a rend őrei is mellettünk állnak,és ha ilyen történik nem kell agyonbizonyítani igazunkat!!!!"

2014. júl. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!