Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a jogász szak...

Szerintetek a jogász szak számomra elvégezhető? Ha igen, napi hány óra tanulással?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, szeptembertől leszek 12.-es. Jobb agyféltekes vagyok. Jövőre a Pázmányon vagy a Károlin fizetős jogász szakon tanulnék. Jó a memóriám, gyors az észjárásom, értelmesnek tartanak a tanáraim a gimiben. Viszont nem vagyok kitűnő tanuló, nem megy minden könnyen. Így belevágjak szerintetek? Ajánljátok így a jogász szakot? Nappali tagozatra járnék, "csak" tanulnom kéne. Ha órákon mindig ott vagyok és figyelek, otthon hány órát kéne tanulnom pluszba? Nem okoz gondot a rendszeres tanulás.

2014. júl. 9. 23:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze természetesen miért ne lennél rá képes a leírtak alapján. Egyetem nem erről szól hogy minden nap órákat tanulsz rendszeresen, lesz olyan hogy hetekig tanulsz alig alvással, lesz olyan hogy csak bejársz az előadásokra meg szemináriumokra utána meg tévézel mag pihensz. Ezt így megmondani nem lehet mennyi idő elsajátítani az tananyagot.
2014. júl. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, de legyen B terved.
2014. júl. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Én nekem szerintem nem menne. Verseket tanultam hetekig, amit más egy nap alatt tanult meg:D Azt mondják magolni tudni kell. Hát... Én ezért nem lettem jogász. Pedig szerintem izgalmas.
2014. júl. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Magolni tilos, pláne jogon (rengeteg ember tévedésben van, ha nem tudod értelmezni az elmondottakat és a magolt anyagot adod vissza kibuksz)

El sem tudom képzelni az előttem válaszoló miből gondolja hogy magolással bármire is megy valaki jogon, hisz egy logikusan felépített rendszer szabályit és alapelveit tanulod. Természetesen lesz néhány fogalom egy vizsgára amit szó szerint tudni kell..de azért egy fél és alatt 8-10 fogalmat meg lehet jegyezni szó szerit is. Az anyag 99,95-át nem magolva kell visszaadani...

2014. júl. 10. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
Nekem a tanárom mondta azt, akinek férje ügyvéd, hogy a tanár nézte felelés közben mit hagy ki a parafgrafusból éppen vizsgán és szólt, hogy kolléga úr, itt egy és kimaradt... tehát ne is képzeld el honnan vettem. Az ufók mondták. Attól, hogy meg kell érteni, be is kell magolni...... Mivel a megértéssel te attól nem fogod tudni visszamondani hajszálpontosan a mondatot. De ezekszerint jogon 8-10 fogalmat kell megtanulni. A többi olyan szintű, mint a matematika. Csak meg kell érteni. Köszönöm a válaszod! Felvilágosodtam.
2014. júl. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Előttem szóló!

Még jó hagy az én férjem (is) 10 éve ügyvéd, én meg most júniusban diplomáztam jogon summa cum laude minősítéssel.

Valami fogalmam csak van róla hogy lehet elvégezni a jogi egyetemet:))

Igen minden tanárnak meg van a maga heppje hogy ezt vagy azt szó szerit kéri, úgy ahogy ő leadta, ezt tárgyanként 8-10 fogalom amihez annyira ragaszkodik hogy ha nem tudod akkor megbuktál akkor is ha minden más ment a vizsgán. Olyan hülyeséggel soha nem találkoztam, hogy paragrafusokat szó szerint kell(ene) megtanulni. Elég vicces lenne, mert maga az oktatónak sincs róla fogalma szó szerint, ugyanis a tételes jog heti-havi szinten változik valamennyit. Van úgy hogy teljesen új szabályozás léptetnek hatályba.

Igen a logikai sorrendből, felsorolásból nem hagyhatsz ki semmit vizsgán pláne ha jó jegyet szeretnél, de ez nem azt jelenti hogy szóról szóra kell paragrafust tudnod.

Nem csodálom, hogy nem lettél jogász, ha nem érted a különbséget a kettő között. Ha érted a lényegét akkor vissza is tudod adni, na ezzel a tudással tudsz levizsgázni. Ja és még egy apróság, tételes napi jogot csak részben tanítanak, sokkal nagyobb hangsúly van hogy a rendszer működését értsd.

2014. júl. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%
Miért érzed hasznosabbnak magad nálam?
2014. júl. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7%

"Olyan hülyeséggel soha nem találkoztam, hogy paragrafusokat szó szerint kell(ene) megtanulni."


Büntetőből nem kellett tudni szó szerint a tényállást? Vagy polgári jogból a jogintézmény Ptk.-beli hátterét? Ezek csak az alapok. Ugyan már... Rengeteg mindent kell kívülről tudni, de aki nem érti, nem látja át, az elégtelen, akkor sem, ha horribile dictu szinte mindent kívülről megtanult. Viszont ha érti, átlátja (igen ritka!) de érdem dolgot nem tud, az is bukás. Ez is kell, és az is.

2014. júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
érdem=érdemi
2014. júl. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!