Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia szakon van lehetőség...

Biológia szakon van lehetőség paleoantropológiára szakosodni?

Figyelt kérdés

Ha konkrétan nincs erre lehetőség, akkor mi áll ehhez a legközelebb?

Mit gondoltok, mennyire lenne jó párosítás a régészettel? Ahogy nézegettem a külföldi egyetemeket ott az antropológia és a régészet karöltve jár, de a magyarországi egyetemeken még csak külön antropológiai szakról se tudok. Megérné elvégezni a biológiát a régészet mellé ebben az esetben?


2014. júl. 12. 23:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

- Tudtommal nincs.


- A biológia és a paleontológia is külön tanszéken van. előbbi Biológia Tsz a másik Földtan/Földrajz Tsz (egyeteme válogatja)


- Antropológia humánbiológia néven kerül tanításra a biológusoknak.


Szóval földrajz + biosz együttes elvégzése. Talán. Bár, ha nem az ősembertípusokkal szeretnél foglalkozni, hanem a modern ember populációival, akkor nyilván kell a töri is.


És most a fekete leves:

- Nem fogsz tudni vele elhelyezkedni. Ez 100%.

Én is így jártam, Pedig a te vágyadnál sokkal kelendőbb szakot végeztem. Kielégítettem a tudásszomjam, rosszul választottam meg a kutatási területemet és bamm, melót alig találok. ( mivel amivel eddig foglalkoztam, az nem fedi le a meghirdetett állások által elvárt gyakorlatot. Bizony, a legtöbbnél megvan adva a részterület, amihez elvárják.) Ezért tanultam sok-sok évet az egyetemen.

Most csinálok egy totál más (kereskedelmi) OKJt a diplomám mellé, hogy lassan 30 évesen legyen valami munkám, amivel el tudom tartani majd a jövendőbeli gyerekeimet.


Ha a pénz nem számít, akkor viszont hajrá! :)


Üdv: Egy munkanélküli biológus.

2014. júl. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

*jövőbeli stb.

Kb azért érthető :)



Bocs az elgépelésekért, késő van :)

2014. júl. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál.
2014. júl. 14. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!