Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnök? (Lenne pár...

Villamosmérnök? (Lenne pár kérdésem)

Figyelt kérdés

Először is, mit csinál egy villamosmérnök? Mi a lényege?

BME VIK-en mennyire fontos a fizika? Mennyi tudás szükséges? Jobb, ha van fizika érettségim, legalább középszint?

Lányként milyen a BME-n?

2 év múlva érettségizem, és már elkéne döntenem melyik tárgyakra fekszek rá jobban:)

Köszi a válaszokat!



2014. júl. 13. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
szakirányoktól függ hogy ki mit csinál
2014. júl. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Fizika nélkül esélyed nem lesz, még az emelt szintű érettségivel is necces, ha nem igazán vagy tisztában az alapokkal, különös tekintettel az elektromosság témakörére.
2014. júl. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Még emelttel is necces? Hát én nem így hallottam.. sőt néztem statisztikát, a tanulok 30-ának nincs is fizika érettségie
2014. júl. 13. 23:13
 4/8 czibles ***** válasza:
86%

Fizika csak erosen ajanlott, de siman vegigviheto nelkule.

Igazabol nagyon keves az a tudas, amire szukseged van, mert nem mondjak el. Az elozetes tudasnak inkabb ott van nagyon nagy jeltossege, hogy mennyi idod van hozzaszokni a dolgokhoz.

2014. júl. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

A villamosmérnök az ideje nagy részét manapság programozással tölti. Ez meg is látszik a képzésen, a matematika a legnagyobb szűrőtárgy, persze a fizika mellett.


Arra válaszolva, hogy mennyire fontos a fizika... hát. Ha egy középszintű érettségit álmodból felkeltve legalább 80%-ra meg tudsz írni, az beugrónak elég. És nem, nem kell az érettségi. A tudás kell csak.

2014. júl. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

bátyám is villamosmérnökire jár (levelezőn), mellette dolgozik

ő azt mondja, h sokat segített neki a technikus képzése egyetem előtt (elektrotechnika, automatizálás)

ő fizikából egész jó, nem tudom, h érettségizett-e belőle, de szerintem nem

emelt szintű érettségit biztosan nem tett

2014. júl. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Szakiránytól függ. El lehet menni az automatizálás és az irányítástechnika irányába, akkor antennák, TV/rádió műsorszórás, űrkutatás, távközlés, mikro- és nanoelektronika, elektronikai technológia, villamos gépek és hajtások, villamos energetika. Most hirtelen ennyi minden jut eszembe, amivel foglalkozhat egy villamosmérnök.


A Fizika 1-2 nem számít szórótárgynak, majd az EMT... Ettől függetlenül szerintem egy erős középszintű tudás azért nem árt, ha más nem azért, mert több idő jut a nehezebb tárgyakra.


Matekból szerintem viszont érdemes emeltezni. Magabiztos matektudás hiányában a matek is nehéz tud lenni, későbbi tárgyaknál viszont egy trükkösebb deriválás, integrálás vagy egy diff. egyenlet már nem szabad hogy problémát okozzon. Még pedig a matekra sokszor fognak hivatkozni.

2014. júl. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
'profi' matekos vagyok, azzal nincs gond:) Igen, emeltet terveztem enis. Koszi a valaszokat!:)
2014. júl. 20. 02:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!