Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után hova tovább?

Érettségi után hova tovább?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem tudom hova jelentkezzek továbbtanulni. Az érettségim nem lett valami jó:

matek 2

töri 2

magyar 3

angol 3

infó 3


az biztos, hogy informatikát akarok tanulni, hogy azon belül mit mindegy, de legjobb lenne a rendszergazda

gondolkodtam az okj-n, de sokan mondják, hogy nem ér semmit


akkor mi lenne a legjobb megoldás?



2014. júl. 15. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Hármas infóval, hová szeretnél te ezzel foglalkozni?
2014. júl. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%

Nem túl kedves előttem válaszoló. A te válaszod alapján semmihez se fogjon a kérdező, mert ugye 3-nál jobb érettségi eredménye nem lett. Sőt a magyar érettségi átlag is olyan 3,valamennyi..tehát aki átlagos képességű az semmit se tegyen, semmit se tanuljon..legyen munkanélküli majd aki minimum 4 felett érettségizett az szakmát tanul és eltartja vagy hogyan gondolod? Nem fejeznéd be a a beszólogatást, mitől jobb neked ha másokba belerúgsz?

A kérdező egy szakmáról beszél nem arról hogy a BME-re menne tanulni hahó!!!!!!!Ébredj már fel..

Kérdező a itt a kínálat..talán a műszaki info jobb lenne.

[link]

2014. júl. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig igaza van az elsőnek, nem kell mindenkinek felsőoktatásban tanulnia. Ilyen eredménnyel az első félévet nem húzná ki egy mérnök-infón. Nem csak az infójára gondolok (amit nálunk még a humánosok is megírtak 90% fölé), hanem a matekra is.
2014. júl. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
Előző csak a kérdező nem a felsőoktatásról hanem egy okj szakmáról érdeklődött ami történetesen infóval kapcsolatos!
2014. júl. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyrészről a kérdező azt írja, hogy az okj nem ér semmit, ezért más megoldást szeretne.

Másrészről a javasolt mérnökinfót pedig egyetemen oktatják.

2014. júl. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

Előttem szóló felületesen olvasol, és rosszul értelmezed a szöveget.

"Egyrészről a kérdező azt írja, hogy az okj nem ér semmit, ezért más megoldást szeretne. Másrészről a javasolt mérnökinfót pedig egyetemen oktatják."" A kérdező a rendszergazda okj helyett gondolkozik máson, azaz más okj képzés esetleg szóba jöhetne ami piacképesebb...erre javasoltam a műszaki infót (okj ez is!!) nem a mérnök infó BSc-t!

Márpedig a kérdezőnél ez a realitás egy okj végzettség, miért ne mehetne...az hogy tudja e végezni más kérdés de szerintem simán...egyik okj sem egy egyetem azért..

2014. júl. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves második, nem azt írtam neki, hogy te béna, gyökér sügér mit akarsz?! A saját frusztráltságodat ne vetítsd ki rám. Viszont az tényleg elgondolkoztató, hogy, aki egy full alap infó érettségit nem tud megírni minimum 70% körülre, az miért akar ezzel foglalkozni? Nekem is az volt a választottam, szó szerint semmit nem értek az informatikához, nem is érdekelt soha, csak kellett egy tárgy, és lám 78%-os lett a dolog... Csak ezért volt elgondolkoztató ez számomra, nem rúgtam bele ettől még senkibe.
2014. júl. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Előttem szóló te mit tennél a kérdező eredményeivel rendelkeznél?
2014. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kitalálnám, hogy mi a célom, aztán ahhoz mérten újra érettségiznék két tárgyból - itt, a Kérdező esetében mondjuk lehetne az a matek és az infó, ha minden áron ezen a területen akar maradni.
2014. júl. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9-es minek is érettségizne újra pl. matekból és infóból? (És addig is míg érettségire készül mit tegyen?)

Egy szakma magszerzését tűzte maga elé. Csak be kell iratkoznia és tanulnia, minek töltene azzal hónapokat hogy olyan gimis anyagot tanul? (akkor kell gimis anyagot újra tanulnia ha főiskola vagy egyetem a cél, de mindenki nem végezhet egyetemet)

2014. júl. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!