Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most biológusként fogok...

Most biológusként fogok továbbtanulni, de inkább biosztanár lennék. Az egyetemen belül hogy lehet majd szakot váltani? Nagy macera?

Figyelt kérdés
Az ELTE biológiájára adtam be a jelentkezésemet, viszont most nyáron jöttem rá, hogy inkább tanítanék. Onnan átmehetek majd az ELTE tanári karára?

2014. júl. 17. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg igen, és a biológusként hallgatott tárgyaidat el is fogják számolni, de nem tudom már pontodan, hogy megy a tanári képzés (oszttatlan?). Viszont a tanárok sok tárgyból mást vesznek, mint a biológusok, ezekkel lehet gond, hogy te ugyan sikeresen vizsgáltál egy növényrendszertan tárgyból, de a tanároknak más van (ugyanolyan néven), tehát teheted le megint.

Egyébként érdemes lenne már most utánanézned, milyen lehetőségek vannak, azt hiszem, létezik még az Msc tanári képzés, talán van lehetőség biológusként átmenni három év után a tanári szakra.

2014. júl. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint 2016 szeptemberében indul utoljára tanári MSC képzés, tehát az a kérdezőnek már nem jöhet szóba. Valóban érdemes már évelején utánajárnod, minden helyen megkérdezned, de készülj fel, hogyha át is vesznek az kemény menet lesz...
2014. júl. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia! Ha biológusknak tanulsz, akkor később lehetsz tanár. Választhatsz a szakon belül hogy minek mész tovább. Így ha végzel biológus, tanár leszel. :)
2014. nov. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!