Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van diplomám, de szeretnék...

Van diplomám, de szeretnék felvételizni a TF-re,12 félévet támogat az állam, én ebből 8at már felhasználtam, akkor beadhatom államira? (elvileg van még 4 félév államira lehetőségem? )

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Igen. 4 félévet még ingyen tanulhatsz, harmadik évtől már fizetned kell.
2010. jan. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet már, ezt nem így számolják.

Első szakma és első diploma az ingyenes. Neked már van diplomád.

Az ilyenkor fennmaradt féléveket ingyenesen max csak a mesterképzésekre lehet elhasználni.

2010. jan. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Az az igazságtalanság, hogy én az első diplomámat fizetősön szereztem, így már nem is járhatok államira. Kismamaként is épp nem kaphattam ingyenességet, mindenből kimaradok :S Milyen az a mesterképzés? :)
2010. jan. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
23:57-es. Miért ne járhatnál államira? Hisz megvan a 12 államilag támogatott féléved.
2010. jan. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy rosszul tudom, de minket annak idején úgy tájékoztattak, hogy 4 éves képzésnél 8+2 félévet támogat az állam, 5 évesnél pedig 10+2 félévet. A plusz félévek a maximális túlhordhatóságot (csúszást) jelenti. Első diploma után valóban csak msc-t végezhetsz államin, minden további képzés már költségtérítéses. De mondom, minket a Tanulmányi Osztályon tájékoztattak így.
2010. jan. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert csak első diploma lehet állami, nekem meg már van egy :S
2010. jan. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez remek, mert én most fizetősön vagyok, és úgy gondoltam, majd ez a diploma után szerzek egy másikat államilag támogatottan. Jól pofára estem ezek szerint:D
2010. jan. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban :S

Amúgy lehetséges, hogy az is megy, hogy megcsinálod a sulit, meg a nyelvvizsgát, meg mindent, de az államvizsgát majd csak a másik suli után teszed le (ha lehetséges halasztani, és közben így másik sulira járni) akkor megoldható, bár nem tudom, az ilyen kavarásokkal néha meg lehet járni.

2010. jan. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!