Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A jogi karra tényleg csak...

A jogi karra tényleg csak azok jutnak be, akik nagyon jól tudnak magolni?

Figyelt kérdés

Én nem tudok magolni. Nem mondom hogy nehéz megtanulnom valamit, de ahhoz hogy tényleg megértsem, nagyon oda kell hogy figyeljek a szövegre. Félek hogy nincs meg bennem az a plusz, ami a jogi karhoz kell.

Imádom a történelmet, a magyart is vágom.

Azért választottam a jogot, mert ezek mennek. Az osztály legjobbja vagyok történelemből, magyarból és biológiából.

A matekot viszont utálom, és ez is befolyással volt a döntésemre.


16/F



2014. júl. 23. 21:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Szerintetek nagy szorgalommal, elvégezhetem a kart?
2014. júl. 23. 21:54
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Bekerülni bekerülhetsz, de a jog pont egy olyan szak, ahol tényleg magolni kell. 2 évig éltem együtt egy jogásszal és tudom, hogy elég volt, ha csak egy szót rosszul mondott a törvény / rendelet szövegében, már nem engedték át a beugrón. Szóval magolni kell, az biztos, de talán bele lehet jönni ebbe is.
2014. júl. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mi az a törvény/rendelet szöveg.

Bocs ha hülyeséget kérdeztem, csak ebben még nagyon nem vagyok otthon. :)

2014. júl. 23. 22:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

én idén a jogra felvételiztem és ez azért nem teljesen igaz, amit az egyik válaszoló írt... sőt fogalmazhatnék úgy is, hogy sarkított :)

eléggé körbeérdeklődtem joghallgatók és jogot végzettek között, mielőtt belevágtam ebbe az egészbe és az általános vélekedés az, hogy persze, vannak részek, amelyeket magolni kell, de nem ebből áll az egész jog... inkább az a fontos, hogy tudd értelmezni és átlátni az összefüggéseket, hogy egy kerek egész alakuljon ki a fejedben.:) sokat kell seggelni és tanulni, meg kell az önszorgalom, ez tény... de még a legszőrszálhasogatóbb egyetemen sem várják el, hogy szóról szóra mondj el dolgokat

ahogy az írásodból látom szerintem nyugodtan belevághatsz, főleg, ha ezek a tantárgyak mennek, de arra számíthatsz, hogy nem lesz sok szabadidőd és tényleg teljesen a tanulásra kell koncentrálni, kizárva a külvilágot


18 L

2014. júl. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszadó válaszát nagyon köszönöm!

Sokat segítettél motiváció, és információgyűjtés szempontjából is. :) :D

2014. júl. 24. 00:08
 6/8 anonim válasza:
100%
Igenis rengeteg mindent kell tudni szóról szóra és ha csak egy szó erejéig hibázol akkor megbuktál. Igaz ez csak a fontosabb részekre vonatkozik, de azért jó ha ezt már most tudjátok.Meg igazából minden tantárgynál másra helyezik a hangsúlyt,van ahol tényleg állatira magoltatnak és csak az a fontos ,hogy tudd oda-vissza a törvénycikkeket,de van olyan tantárgy,ahol a jogesetmegoldásra és a gyakorlatra mennek rá.Pl. akinél én szigorlatoztam római jogból,ő inkább csak gyakorlati dolgokat kérdezett,viszont a tanszékvezető meg inkább a fogalmakat és a latin kifejezéseket szereti kérdezgetni.Pl.:Mi a végrendelet ellenére való öröklés? És akkor el kell mondani ,hogy a végrendelet ellenére való öröklés lényege abban áll,hogy az örökhagyó végakaratának érvényesülését bizonyos körülmények fennforgásakor a törvény különös szabálya részben vagy egészben kizárja és ,hogy latinul successio contra tabulas. Amikor törvényekből vizsgázunk az olyan ,hogy a különböző törvényekből vannak kijelölve részek ,amiket fejből kell tudni. Pl. az Alaptörvény nagyrészét fejből kell tudni és ha elrontottál valamit ,akkor bizony bukta. Ellenben vannak kevésbé fontos törvények ott nem annyira szigorúak. Meg jogeseteket is meg kell oldani a törvény szövege alapján. Remélem tudtam segíteni :)
2014. júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsónak is! Sokat segített! :D

Ment a zöld pacsi!

2014. júl. 24. 13:10
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a biosz is olyan jól megy, és nagyon félsz a magolástól, választhatod pl. a pszichológiát is. Ott is van magolás, de nem szószerinti azért.

Viszont ha tényleg a jog érdekel, tarts ki mellette, a komoly érdeklődés sok problémán átsegít.

Esetleg tanulgass verseket, az segít a szószerinti tanulás begyakorlásában.

2014. júl. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!