Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvettek szociológiára, de...

Felvettek szociológiára, de mégse akarom. Tanár szeretnék lenni. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy csúnya kérdés, és hogy gonosz vagyok, hogy elveszem a többiek elől a lehetőséget, de a problémám a következő.Az igazságügyi igazgatási szakot jelöltem meg, és nagyon reménykedtem, hogy felvesznek oda, így harmadiknak csak bepöttyintettem a szociológiát. És igen, csak oda vettek fel. De közben rájöttem, mikor a tanárom felvilágosított, hogy miért nem történelem tanár leszek.És azóta egyre jobban izgat a gondoltat, hogy tanár legyek. És közben a szociológiáról sok mindent hallok, csak jót nem(munkanélküli/büfészak)Szerintetek mit tegyek? Menjek szociológiára vagy próbáljam meg a tanárit(ahova egyébként meg lett volna a pontom)Valamint hallottam a keresztféléves jelentkezésről, így nem tudnék kihagyni csak egy fél évet. Vagy ez így nem lehetséges? Segítsetek!

2014. júl. 24. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Hát sajnos ezt előbb kellett volna átgondolnod. Most már késő, ha nem tetszik jövőre újra próbálkozhatsz.

Barátnőm itt sír szerencsétlen hogy nem sikerült neki bejutnia a jogra pedig minden vágya az volt már évek óta és 3 ponton bukott el! Igaz ő csak azt jelölte be mert őt csak az érdekli, és a vicc az egészben az hogy úgy 1 órája még a munkahelyemen voltam és a kolléganőm fel volt háborodva hogy a lánya elsőnek a jogot jelölte meg és nem oda akar menni hanem arra amit másodiknak jelölt arra nem emlékszem, és ezen van kiakadva az anyja hogy miért épp most gondolta meg magát. És akkoriban tudtam meg hogy a barátnőmnek nem sikerült és átfutott rajtam hogy ha a kolléganőm lánya nem azt jelölte volna meg elsőnek akkor a barátnőm bekerülhetett volna. Jó tudom hogy nem pont egy emberen múlik így, de kitudja. És ez roppantul dühít hogy másoktól vette el a lehetőséget. Tudom hogy kiírtad hogy csúnya kérdés és beismered hogy hibáztál, de az ilyet nagyon alaposan meg kell ám gondolni mert a jövődről van szó! És ha választasz valami pályát alaposan utána kell nézni mik a lehetőségek stb... Ma már nem arról szól hogy annak tanulj aminek szeretnél hanem arról hogy annak amiben van lehetőség és érdekelne is.


Én nem vagyok jó tanuló, sosem voltam az, de én például alaposan átgondoltam mit tanuljak érettségi után. Műszerészként eltudtam helyezkedni egy jó helyen igaz két műszakban de elég jó a munkahely és nagy mázli kellett hogy egy jó helyre kerüljek. És igaz sok munkámba tellett hogy sikerüljön mert azzal a feltétellel vettek fel engem 3 hónapra 4 órásba hogy bizonyítsak arra hogy jó vagyok nekik. És mivel nagyon jól megvoltak velem már akkor elégedve, mégis elküldtek munkanélkülire, de 2 hónap után visszahívtak hogy még is van hely a számomra és kezdjek minél előbb.


Persze én is készülök még tanulni de mivel már csak fizetősön van lehetőségem így ezt nagyon alaposan át kell gondoljam hogy akarom majd egyáltalán nehogy olyan ember lehetőségét vegyem el akinek nagyobb szüksége legyen rá.


Sajnos ez van, így jártál, fogadd el.

2014. júl. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Menj tanárnak, akár 1 év üres járattal is, azaz bár felvettek, de nem iratkozol be az iskolába, hanem dolgozol, vagy csinálsz nyelvvizsgát- emelt szintű érettségit(mintha ez szükséges lenne töriből, nézzél utána a követelményeknek), és következő év februárjában újra jelentkezel tanári osztatlan képzésre .


Szociológiával is lehet jól keresni, pláne ha jó matek, jobban mondva statisztika érzéked van (akár a statisztikai programozást is vágod- R és társai), de éppen tanárival sem fogsz éhezni, bár tény és való, hogy gazdag sem leszel belőle. A szociológia annyival jobb, hogy tudsz versenyszférában is dolgozni, ha jó vagy, míg tanárként sajnos elég nehéz manapság versenyszférában tevékenykedni, pláne nem idegennyelvi tanárként.

2014. júl. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nem értem az embereket....jelentkezés után is van még idő amíg változtatni lehet az sem elég hogy normális sorrandet állítson fel valaki és úgy jelentkezzen???? azt kell mondjam ezek az emberek nem tudják mit akarnak...korábban hallgatói szerződések előtt az ilyen emberek szoktak 1-2 szemeszter után lelépni csakmert mésincs hozzá kedvük...


1: most megnyugtató vagy szemétkedő az ha azt mondom hogy 3 pont nem is annyira kevés mint amilyennek tűnik?

2014. júl. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%

Végzett szociológus hallgatóként kikérem az egész szakom nevében, hogy lebüfészakozod, úgy hogy semmit sem tudsz róla és sosem jártál oda! Így milyen pedagógus lenne belőled ezzel a szemlélettel? Arról nem is beszélve, hogy olyan szakot egyáltalán minek írsz be a jelentkezési sorrendbe, amiről semmit sem tudsz? Az első lépés az kellene, hogy legyen, hogy utána nézz mindennek. Persze, most kitalálod, hogy inkább tanár lennél, jövőre bejelölöd azt, ott is elveszel egy helyet, majd rájössz, hogy mégsem ezt akarod, mert egy tanár évekig csak minimálbért kap, és inkább a reál tárgyakat tanító tanárok iránt van kereslet. Szerintem inkább halassz 1 évet,amit szánj arra, hogy alaposan utána nézz mindennek és végig gondold, hogy mi az ami érdekel és minek negatívuma ellenére egy életen át tudnád, akarnád csinálni.

(Egyébként meg a szociológia szakot azért nem olyan könnyű elvégezni ilyen hozzá állással, míg egy történelem szakon elég magolni.)

2014. júl. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!