Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Általános Orvostudományi...

Általános Orvostudományi karon hová szakosodjak?

Figyelt kérdés
Általános Orvostudományi karra akarok menni tovább. Az emberi génekkel/sejtekkel biológiájával szeretnék foglalkozni, kutatásokat végezni. Van-e külön ilyen szakosodás ezeken az egyetemeken: PTE ; SZTE ; DE ; SE, ha igen akkor, hogy zajlik?
2014. júl. 25. 00:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Hat évig erre nem lesz gondod, mert nincs szakosodás, csak diploma után. Hogy te hol végzel kutatást, azt teljesen a te döntésed, és azt az intézetet választhatod, amelyik szimpatikus és illeszkedik az elképzeléseidhez.

Diploma utáni szakoknál nincs külön ilyen képzés, van "klinikai genetika", de az is gyakorlati. Ha mindenképpen ilyen terveid vannak, inkább végezd el az egyetemet, és maradj ott valahol kutatni, nem kell külön szak. Majd meglátod, sokat változik az ember elképzelése az évek alatt :)


(Személyes: anno én is kutatási szándékkal érkeztem, aztán ma már el sem tudnám képzelni, hogy ne kórházban dolgozzak :-) Aztán lehet, hogy tíz év múlva megint másképp gondolom.)

2014. júl. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Lehet tényleg megváltoznak addigra az én elképzeléseim. :)
2014. júl. 25. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!