Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha szeptemberben megkezdem az...

Ha szeptemberben megkezdem az egyetemet, mikor lesz lehetőségem karon belűl szakot váltani? SŪRGŐS!

Figyelt kérdés
BME VBK-ra jelentkeztem sajnos a vegyèszmèrnökiről lecsúsztam pár ponttal ìgy a környezetmèrnökI jött össze ,de hallottam ,hogy mèg lesz lehetősègem átugrani erről a būfèszakról csak kūzdeni kell èrte.Valaki leírná hogy is van ez az átjelentkezèz?

2014. júl. 25. 09:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Persze èvet is kihagyhatok ha úgy könnyebb,de elvileg ezen a kèt szakon első èvben ugyan azt tanuljàk.
2014. júl. 25. 09:48
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezdd el a környezetmérnökit, és utána add be jövő februárban megint a jelentkezésed. Nem tudsz csak őgy átmenni, újra kell felvételizni oda. Ha biztosra akarsz menni, akkor klmiából vagy amiből nem sikerült olyan jól, újra kell érettségizni.

Aztán ha bejutsz és valóban kb. ugyanazok a tárgyak, akkor elfogadtatod az idén elvégzetteket.

2014. júl. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még kb 1 hónapig be sem fogsz iratkozni, mi ezen a sürgős?

Az első meg jól írta.

2014. júl. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

NEM fogsz tudni átjelentkezni egy félév után, mert a kritérium minimum 2 aktív félév, amit más szakon töltöttél el, egyenként minimum 2,5 ösztöndíjindexszel. Bár ha annyira büfészak, akkor gondolom ez nem lesz nehéz. Inkább be se iratkozz.


Egyébként őszintén gratulálok, hogy kiszorítottál valakit egy olyan szakról, amit te egyáltalán nem akarsz, más viszont vágyott volna rá.


Előbb érj el elég pontot a vegyészmérnökire, és csak utána büfészakozz bármilyen műszaki szakot, jó? Annyira tipikusan VBK vegyészmérnökös bunkó vagy, hogy nyugi, tárt karokkal fognak fogadni.


Ha a környmérnök annyira a nívód alatt van, akkor nem kellett volna megjelölni, ha meg csak oda vettek fel, akkor te is csak egy büfészaknyit érsz, szori.

2014. júl. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Én vegyészmérnökin kezdek most. Valóban 2 félévet kell környezetmérnökin teljesíteni, utána át tudsz jelentkezni. Az viszont messze nem igaz, hogy ugyanaz a tananyag. A biomérnökin és a vegyészmérnökin körülbelül ugyanaz, a környezetmérnökin nem. De szerintem bárki, akit kedvesen megkérsz, meg fogja majd mondani, hogy milyen pluszt kell megtanulnod. Viszont szerintem nem szép dolog büfészaknak hívni a környezetmérnökit. Egy esztétika szak például az, de a különbség elég nagy a kettő között.
2015. aug. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!