Milyen egyetemre, milyen szakra menjek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy most év szeptemberétől biológia, kémia aktot veszek fel. De én inkább humán beállítottságú vagyok. (Bár a legrosszabb jegyem is 4-es volt év végén.) Nem nagyon tudom mit válasszak, mert nagyon sok dolog érdekel. (ők orvosnak szánnak, de én úgy gondolom, hogy az nem én lennék...)

Arra gondoltam, hogy egyetem/fősuli mellett elvégeznék OKJ-s képzéseket is, mert szüleim nem szeretnék, ha szakmunkás lennék, de engem sok ilyen dolog érdekel (masszőr, úszómester, tetováló stb.).

Szeretnék tesitanár, katona, katasztrófavédelmis, kutató, élelmiszermérnök,grafikus, újságíró, bíró, szociális munkás, dietetikus, író, régész, tengerbiológus, vagy grafológus lenni. Szóval naaaaaagyon sok minden érdekel. Szüleim nem akarják fizetni a tanulmányaimat, ezért fontos lenne, hogy olyan helyre felvételizzek, ahol van ösztöndíj. Érdekelne az is, hogy ha javasoltok valamit, hogy ahhoz milyen faktra menjek. 16/l vagyok és nagyon fontos lenne ez a döntés! Köszi szépen!



2014. júl. 25. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Először is döntsd el, a felsoroltak kzül melyik érdekel, és arra állj rá. Se mi, se aszüleid ne döntsünk helyetted.
2014. júl. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen-igen, el kellene döntenem, csak éppen ez a baj, hogy nem tudok dönteni. Sajnos. Arra gondoltam, hogy esetleg meg tudná valaki mondani, hogy ezek közül mit érdemes, vagy melyik a legérdekesebb stb.

Köszönöm a válaszod.

2014. júl. 25. 15:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt Te tudod, neked, melyik az érdekes. Miért akarod, hogy helyetted döntsenek? Ha ennyiren em megy, olvass róluk, írd ki, misz szól mellettük és ellenük (pl. a grafikus jól hangzik, de mind bekerülni, mind elhelyezkedni nehéz, nem vagyon kínál B tervet).

És az, hogy most mi a keresett, nem biztosítja, hogy, 8-10 év múlva, diplomával a kezedben mivel tudsz majd elhelyezkedni.

2014. júl. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy lesz 2 év múlva, de jelenleg tengerbiológus képzés nincs Magyarországon.

A lényeg hogy azokat a szakokat válaszd ki amik a legközelebb állnak hozzád és abba is gondolj bele hogy vagy 40 évig abban a szakmában fogsz dolgozni. Ne úgy akarj majd minden nap dolgozni menni hogy mennyire eleged van az egészből mert akkor nagyon keserves életed lesz.

2014. júl. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben igazatok van! :-) Köszönöm, hogy nem írtatok konkrétat, mint ahogyan én azt elképzeltem, mert ma végre eldöntöttem a dolgot. :-)

Ma megtanultam miattatok, hogy nekem kell saját magamról dönteni. Köszönöm.

2014. júl. 25. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!